ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN, 3 BİN KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ

Ünye Belediyesi, yardıma muhtaç 3 bin kişiye ramazan ayı boyunca her gün, 3 çeşitten oluşan iftar yemeği ulaştıracak. Belediye ayrıca, 3 bin muhtaç vatandaşa da gıda yardımında bulunacak.

Ünye Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarını tek tek ziyaret ederek iftar sofralarına her gün sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirecek.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde son derece hijyenik bir ortamda hazırlanan yemekler, belediye tarafından oluşturulan ekiplerce vatandaşlara ulaştırılacak.

Ünye Belediyesi ayrıca, ramazan ayı dolayısıyla 3 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa gıda kolisi yardımında bulunacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getirdiklerini ve hiçbir vatandaşın ramazan ayında mağdur edilmeyeceğini söyledi.

-İftar çadırı yerine doğrudan yemek dağıtımı gerçekleştiriliyor-

Coronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da iftar çadırlarının kurulamadığını belirten Başkan Yardımcısı Şahin, iftar çadırı yerine evlere doğrudan yemek dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Belediye olarak bu mübarek ayın feyzi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, ramazan ayı boyunca iftar yemeği vereceğiz. Yemeğimiz hazırlanmaya başladı ve ramazan ayının ilk iftarı olan bu akşamdan itibaren önceden belirlediğimiz muhtaç vatandaşlarımız, ekiplerimiz tarafından tek tek ziyaret edilerek yemekler evlerine ulaştırılacak ve iftar sofralarında yerini alacak. Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’mizde son derece hijyenik bir ortamda hazırlanan 3 çeşit yemeği her gün kapı kapı dolaşarak dağıtacağız. Yaptığımız çalışmayla hergün 3 bin vatandaşımıza yemek ulaştıracağız. Talep arttıkça sayıyı artıracağız. Yine ayrıca ihtiyaç sahibi 3 bin vatandaşımıza gıda kolisi yardımı yapacağız. Mübarek ramazan ayında ihtiyaç sahibi hiçbir hemşehrimizi mağdur etmeyeceğiz. Yemek dağıtımını Ünye Kaymakamlığımız ve hayırsever işadamlarımızla birlikte yürütmekteyiz. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir