https://www.unyegundemhaber.com/

ÜNYE FUTBOL KULÜBÜ U-18 LİGİNE HAZIR!

Ordu amatör futbol yerel alt U-18 liginde mücadele bu hafta sonu başlıyor. Üç grupta toplam 15 takımın çift devreli lig usulüne göre mücadelele edeceği müsabakalarda gruplarında ilk iki sırayı alacak olan takımlar adını play-offa yazdıracak.

U-18 Liginde hedefini önce play-off sonrasında ise şampiyonluk olarak belirleyen Ünye Futbol Kulübü’nde lig öncesi açıklamalarda bulunan Genel Kaptan Lütfi Tamtürk U-18 takımında bulunan sporcularının devam eden 1. Amatör Ligde de mücadele ettiği için U-18 ligine hazır olduklarını belirterek şu ifadelere yer verdi; “Pandemi nedeniyle geçtiğimiz sezon alt liglerde müsabakalar oynanmamıştı. Türkiye Futbol Federasyonu bu sezon yine pandemi nedeniyle ligleri seyreltilmiş şekilde oynatacak. U-19 ligi yerine U-18 ligini devreye koyan federasyon U-16, U-14, U-12 ve U-11 liglerini programa aldı. Ara ligler ise bu sezonda oynatılmayacak.

Biz tüm gruplarımızla liglere katılmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hali hazırda 1. Amatör ligde maçlara çıkan 16, 17, 18 yaş gruplarındaki gençlerimizle U-18 liginde de mücadele edeceğiz. Altyapımızdan yetiştirdiğimiz çocuklarımız ile 1. Amatör ligde mücadele ediyoruz. Ligin devre arasına play- off sıralaması içinde girdik. Biz gençlerimize güveniyoruz.

Yani dışarıdan yaşı büyük oyuncular ile oluşan bir toplama takım değiliz. Yolumuza U-18 liginde de aynı şekilde devam edeceğiz. Tüm takımlara başarılar diliyoruz” dedi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı Vali Muammer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir