ÜNYE KONKASÖR ŞANTİYESİ, AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

KONKASÖR ŞANTİYESİ, AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Ünye Belediyesi’nin, Killik Mahallesi sınırlarında kurduğu ve ilçede yol yatırımlarında çağ atlatacak olan konkasör şantiyesi açılışa hazırlanıyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şantiye alanındaki son hazırlıkları incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, “Ünye’nin yol, altyapı ve üstyapı yatırımları anlamında önümüzdeki en az 10 yıl boyunca ihtiyaçlarını karşılayacak olan konkasör şantiyesi ve yeni beton santrali alanını artık açılışa hazırlıyoruz. Temmuz ayının ilk haftasında AK Parti Genel Başkanvekilimiz, Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla tesisin açılışını gerçekleştireceğiz.” dedi.

Ünye Belediyesi’nin, Killik Mahallesi sınırlarında kurduğu konkasör şantiyesi, Temmuz ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek açılışla hizmete alınacak.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çalışmaları incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, “Ünye’mizin yol, altyapı ve üstyapı yatırımları anlamında geleceğini şekillendiriyoruz. İlçe merkezimiz ile özellikle kırsal bölgelerdeki yol, altyapı ve üstyapı sorunlarına neşter vuracak ve uzun yıllar ilçemize hizmet verecek olan konkasör şantiyemizde kurulum çalışmalarında sona geldik.” dedi.

-“Ünye’miz İçin Çok Değerli Bir Yatırımı Hayata Geçiriyoruz”-

Ünye’nin yol, altyapı ve üstyapı yatırımları anlamında çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan tesisi hayata geçiriyor olmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“Bu tesis Ünye Belediyemizin sorumlu olduğu alanlarda yol, altyapı ve üstyapı kalitesinin arttırılması için çok kıymet arz etmekte. Tesiste, yol yatırımlarıyla birlikte altyapı ve üstyapı yatırımları için daha az maliyette beton ve beton hammaddesi üretilecek. Tesis hizmete geçtiğinde yatırımlar anlamında iki kat daha fazla hizmet üretme kabiliyetine kavuşmuş olacağız. Bu tesisimizi Ünye’mize kazandırırken hali hazırda bulunan beton santralimizi de buraya taşıyarak, yeni aldığımız iş makinaları, transmikserler, beton pompası, mobil mikser gibi araçlarla daha işlevsel hale getirdik. Toplamda 20 milyon lirayı aşan bir yatırımla donattığımız tesisimiz, 35 milyon liranın üzerinde ki değeri ile Ünye’mize uzun yıllar hizmet edecek.”

-“Tesis Stratejik Bir Noktada Yer Alıyor”-

Konkasör şantiyesi ile beton santralinin stratejik bir noktada yer aldığını belirten Başkan Tavlı, “Tesis alanımız altyapı çalışmaları başlayan Organize Sanayi Bölgemize 1 kilometre uzaklıkta. Öte yandan Hızarbaşıgünlük Mahallesi üzerinden yeni açtığımız yol ile İnkur, Fatih, Yeşilkent, Yenikent, Tekkiraz gibi iç mahallelerimize bağlanan Akkuş-Niksar yoluna 3,5 kilometre mesafede yer alıyor. Bu açıdan da konumu itibariyle yıllık bazda hem zaman hem de maddi tasarruf sağlayacak bir konumda yer alıyor. Yeni tesis alanı hammadde açısından zengin bir bölge olduğundan yol, altyapı ve üstyapı yatırımları anlamında hammadde niteliği açısından en az 10 yıllık ihtiyacımızı karşılayacak.” dedi.

-“Açılışı, Ak Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş Yapacak”-

Tesisin kurlum çalışmalarında sona gelindiğini ifade edenÜnye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’nin yol, altyapı ve üstyapı yatırımları anlamında ihtiyaçlarını daha az maliyetle karşılayacak olan konkasör şantiyesi ve yeni beton santrali alanını artık açılışa hazırlıyoruz. Temmuz ayının ilk haftasında AK Parti Genel Başkanvekilimiz, Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler ve devlet büyüklerimizin katılımıyla tesisin açılışını gerçekleştireceğiz. Bu tesis Ünye’mizin başta yol olmak üzere altyapı ve üstyapı yatırımları anlamında geleceğini şekillendirecek. Tesisimiz, ilçe merkezimiz ile özellikle kırsal bölgelerdeki sorunlara neşter vuracak ve uzun yıllar Ünye’mize hizmet verecek.” dedi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir