https://www.unyegundemhaber.com/

ÜNYE OSB’NİN ALTYAPIDA SONA DOĞRU

ÜNYE OSB’NİN ALTYAPI YAPIM SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Ünye’nin 40 yıllık özlemi olan Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı ihalesinin ardından yüklenici firmayla inşaat sözleşmesi de imzalandı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, sözleşmenin imzalanması sırasında yaptığı açıklamada, “OSB’nin bizlerin de içerisinde olduğumuz bir dönemde hayata geçmesi bizleri Ünyeliler adına ziyadesiyle gururlandırmaktadır. Başta siyasi büyüklerimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Geçtiğimiz 18 Şubat’ta Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında gerçekleştirilen ihale sonrası Ünye Organize Sanayi Bölgesinin altyapı ihalesini alan firma ile inşaat sözleşmesi de imzalandı.

Ünye’nin 40 yıllık hayali olan ve tamamlandığında yaklaşık 5 bin kişilik istihdam sağlaması öngörülen Organize Sanayi Bölgesinde gelişmeler adım adım ilerliyor.

Geçtiğimiz 18 Şubat tarihinde Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar’ın katılımlarıyla OSB’nin altyapı ihalesi Ankara’da gerçekleştirilmişti.

İhaleyi ise yine Ünyeli bir işadamının sahibi olduğu Delta İnşaat A.Ş %53,52 gibi yüksek bir kırım oranı ile almıştı.

Yapılan ihalenin ardından altyapı yüklenici firması Delta İnşaat A.Ş ile sözleşme imzalandı.

Başkan Tavlı, “OSB Hayalimizi Adım Adım Gerçekleştiriyoruz”

Ünye Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleştirilen imza protokolü sonrası bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’mizin 40 yıllık hayaline adım adım yaklaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün altyapı ihalesini alan firma ile yapım sözleşmesini imzalamış olduk. Çalışmalar bundan çok kısa bir süre sonra başlamış olacak. Alt yapının hazırlanmasının ardından çok yakın bir zamanda OSB alanında fabrikaların yükseldiğini görmüş olacağız. OSB’nin bizlerinde içerisinde olduğumuz bir dönemde hayata geçmesi bizleri Ünyeliler adına ziyadesiyle gururlandırmaktadır. Başta siyasi büyüklerimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi

.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından alt yapı çalışmalarına kısa süre içerisinde başlanılması planlanıyor.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

Orman Yangınları İle Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı

Orman Yangınları İle Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir