ÜNYE’DE 19 MAYIS COŞKUSU

ÜNYE’DE 19 MAYIS COŞKUSU

Ünye’de 19 Mayıs coşkusu kutlamalarla ev sahipliği yaptı. Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehmet Hilmi Güler ve protokolün katılımlarıyla gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Ünye’de coşkuyla kutlandı.


Hava muhalefeti nedeniyle Cumhuriyet Meydanında çelenk sunumu sonrası Ünye Kapalı Spor Salonunda devam eden program, Ordu ve Ünye protokolünü bir araya getirdi. Özellikle Türkiye, Dünya şampiyonlarının da gösterilerinin yer aldığı organizasyonda coşku gelen ziyaretçilerle birlikte yaşandı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ordu İl Spor Müdürü Mustafa Genç,” Milletimizin tüm onur ve asaletiyle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı 103. yılında en samimi duygularımla kutlarım. Atalarımız ötükenden başlatmış olduğu bu kutlu yürüyüş Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Çanakkale’den ise büyük taarruza süre gelen bir destandır. Alparslan’dan Osman beye, Fatih’ten Mustafa Kemal Atatürk’e tarihte onurla direnen, dinini töresini koruyan şanlı bir ecdadın torunlarıyız. Anadolu’da bin yıldır canıyla ve kanıyla mücadele veren varlığını sürdüren tek millet Türk Milletidir. Bu topraklar tarihin en şerefli milletinin mirasıdır. Bu emanetlerimizle son nefesimize kadar muhafaza ederek gençlerimizle yarına taşıyacağız” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından dünya şampiyonları sporcular, miniklerin gösterileri yer alırken, Ünye Dünkü Çocuklarının gösterileri ise izleyicilerden boş alkış aldı. Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in de katıldığı kutlamalarda dereceye giren şampiyonlara ödülleri verildi.


Program resim çekilmelerinin ardından sona erdi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.