ÜNYE’DE BİSİKLET VE KOŞU YOLU PROJESİNDE SONA YAKLAŞILIYOR

ÜNYE YENİ BİR YAŞAM ALANINA KAVUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye ilçesinde başlatılan Bisiklet ve Koşu Yolu Projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yerel seçimlerde Ünye ilçesine söz verdiği projenin kısa süre içinde tamamlanarak hizmete alınması hedefleniyor.Ordu Büyükşehir Belediyesi sağlıklı, güvenilir ve çevreci bir projeyi daha hizmete sunuyor.

Ünye sahilinde, yeni bir yaşam alanı olarak projelendirilen ve çalışmalara başlanan ‘Bisiklet ve Yaya Yolu Projesi’ Otogar ve Çamlık girişi boyunca uzanan 4 bin 614 metre uzunluğundaki güzergahta uygulanıyor. 3 farklı noktada akıllı bisiklet istasyonlarının yer aldığı projede engelli şarj istasyonları da yer alıyor.

ÜNYE’NİN CAZİBESİ ARTACAKProjenin Ünye ilçesinin cazibesine katkıda bulunacağını ifade eden Başkan Güler, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, vatandaşlara sağlıklı yürüyüş, spor ve dinlenme alanları oluşturmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ünye ilçesinde hayata geçecek projeyle birlikte, sahilde yeni bir yaşam alanı oluşturacaklarını belirten Başkan Güler, “Bu proje ile birlikte Ünye’nin cazibesini daha da artırmış olacağız. Toplam 4 bin 614 metre uzunluğundaki projemizde önemli mesafe kat ettik. Alt yapısı hazırlanan noktalarda üst yapı çalışmalarına başladık. Otogardan başlayıp, Çamlık mevkiine kadar uzanacak olan projemiz sayesinde mevcut bölgenin de alt yapısını sil baştan yenilemiş olacağız” dedi.YENİ YAŞAM ALANI OLACAKBüyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçede kalıcı eserler bırakmak için yoğun çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Güler, “Ünye ilçemizde hayata geçireceğimiz bu proje sayesinde hem Ünye yeni ve kalıcı bir yaşam alanına kavuşmuş olacak hem de bizler Ünye’ye söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmiş olacağız. Bisiklet ve Koşu Yolu Projesi çalışmaları ile birlikte tabakhane ve Kırkevler Plajı arasındaki kıyı kesimde doğal taş duvar çalışması yapılıyor. Mevcut kaldırım genişletilerek 8,5 metre eninde, karayolu ve deniz tarafında birer metre uzunluğunda yeşil bant, ortada ise bisiklet ve yürüyüş yolu oluşturuyoruz. Ayrıca güzergâh boyunca kent mobilyaları ve aydınlatma elemanları da yenilenmiş olacak” şeklinde konuştu.

OBB

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir