ÜNYE’DE GÖNÜL SOFRASINA YOĞUN İLGİ

ÜNYE’DE GÖNÜL SOFRASINA YOĞUN İLGİ

Ünye Belediyesi tarafından bu yıl Gönül Sofrası adıyla kurulan iftar sofrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında kurulan 2 bin kişilik dev çadırda oruçlarına açan vatandaşlara Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’da eşlik etti.

Her Gün 3 Bin Kişilik Yemek Hazırlanıyor

Ramazan ayı dolayısıyla Ünye Belediyesi tarafından Ünye Öğretmenevi mutfağı ile yapılan protokol kapsamında her gün 3 bin kişilik yemek hazırlanıyor. Ünye Belediyesi tarafından tedarik edilen malzemelerle düzenli denetimden geçen ürünler usta aşçılar tarafından 3 çeşit olarak hazırlanıyor ve Gönül Sofrasına ulaştırılıyor.

Yemeklerin hazırlandığı mutfağı ziyaret eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, özellikle malzemeden kaçınmadıklarını ve Ramazan ayında vatandaşlara restoran kalitesinde yemek sunduklarını belirtti. Başkan Tavlı, “Gönül soframızda pandemiden sonra evden eve değil, ortak sofralarda buluştuğumuz bir döneme girmenin sevincini yaşıyoruz. Pandemi döneminde tesislerimizde ürettiğimiz yemekleri vatandaşlarımızın evlerine ulaştırmıştık. Bu yıl Gönül Sofrası adını verdiğimiz iftar çadırında geleneğimizi sürdürüyoruz. Ayrıca yaşlılığı ya da hastalıkları nedeniyle evlerinden çıkmayan vatandaşlarımızın da yine hanelerine sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz. Mutfağımızda hazırlanan ürünleri düzenli olarak numuneleri alınarak kontrolden geçirilmektedir” dedi.

Gönül Sofrası Yoğun İlgi Gördü

Ünye Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanında kurulan 2 bin kişilik Gönül sofrasına vatandaşların ilgili yoğundu.  Ünye Belediyesi ekipleri titizlikle hazırlanan yemekleri 45 dakika gibi kısa sürede vatandaşlara sunarak oruçların açılmasına vesile oldular. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ‘da Gönül Sofrasında vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.