https://www.unyegundemhaber.com/

ÜNYE’NİN TRAFİK YÜKÜNÜ AZALTACAK

ÜNYE’NİN TRAFİK YÜKÜNÜ AZALTACAK

ÜNYE’NİN GRUP YOLLARI ASFALTLA BULUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı asfalt seferberliğiyle ilçelerin kaderi değişiyor. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde devam eden çalışmalarda, Ünye ilçe merkezinin trafik yükünü en aza indirecek olan dört mahalleyi birbirine bağlayan grup yolu, sıcak asfalt ile buluşuyor.

Ordu’da hayata geçirdiği ulaşım yatırımlarıyla adından söz ettiren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin yıllar süren hayallerini bir bir gerçeğe dönüştürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarda, mahalle ve grup yolları sıcak asfalt ve betona kavuşuyor.

Altyapıdan, üstyapıya, sağlıktan turizme, tarımdan, sosyal projelere kadar birçok alanda yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda hayata geçirdiği yatırımlarla da kentin kaderini değiştirmeye devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik, Ünye ilçesinde, Kiraztepe yolu olarak bilinen Hamidiye, Çınarlık, Gölevi ve Saraçlı Mahalleleri grup yolunda başlayan sıcak asfalt çalışmalarını inceledi.

TOPLAM 6 MAHALLEYE HİZMET VERECEK

Başkan Vekili Atik, “Burası Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ünye’deki kritik noktalardan biri olarak gördüğü dört mahalleyi birbirine bağlayan bir grup yolu. Ünye’nin anayoldaki trafik yükünü rahatlatacak en kestirme güzergahlardan birisi. Kiraztepe yolu olarak adlandırılan, Hamidiye, Çınarlık, Gölevi ve Saraçlı Mahalleleri grup yolu, Atatürk ve Sahilköy Mahallerine ulaşımın en kısa olduğu 2.5 kilometrelik bir yol” dedi.

İLÇENİN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN BİRİYDİ

Grup yolunun hizmete girmesiyle birlikte, şehir merkezinde anayolda oluşan trafik yükünün de azalacağını vurgulayan Başkan Vekili Atik, “Sabah ve akşam trafiğinde, Atatürk, Gölevi ve Sahilköy mahallesine gidecek araçlar bu yolu kullanarak anayoldaki trafiğe takılmadan evlerine ulaşabilecekler. Şeyh Yunus’a da bağlanan bu yol, ilçenin en önemli ihtiyaçlarından biriydi. Çalışmalar başladı. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

MUHTAR AKBAŞ’TAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Saraçlı Mahallesi Muhtarı Arslan Akbaş ise “Saraçlı, Çınarlık, Gölevi ve Hamidiye mahallemizi kapsayan ve yıllardır çözülemeyen 2 bin 500 metre olan bu yolda başlayan çalışmalardan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yılın Yunus Emre yılı olması nedeniyle yapılan çalışma daha da anlamlı bir hal alıyor. Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, Başkan Vekilimiz Adem Atik’e, Fen İşleri Dairesi Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu beye ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşların günlük hayatta …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir