ÜNYE’YE YENİ ÖĞRETMEN EVİ

Ünye Anadolu lisesi kız öğrenci yurdu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan proje dosyasının onaylanması ile birlikte öğretmenevi olarak hizmet vermeye başlayacak.

Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve Tanıtım Medya Başkanı Ümit Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’ü ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyarette ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.
Başkan Argan, yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“İlçemizde öğrenim gören öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet veren kız öğrenci yurdu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çalışması yapılan proje dosyasının onaylanmasıyla birlikte öğretmenevi olarak faaliyetlerini sürdürecek.
Hazırlanan proje dosyasının onaylanmasıyla birlikte mevcut kız öğrenci yurdu, gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından öğretmenevi olarak hizmet vermeye başlayacak
İlçemiz Ünye Öğretmenevinin kendine ait olan binası Kaledere Mahallesi Devlet Sahil Yolu Caddesi üzerinde bulunan İlgili binanın brüt olarak 110 m2 (5×22) lik alana oturtulduğu için dar ve uzun bir şekildedir. Bu nedenle kullanım açısından çok elverişli değildir. Ayrıca gerek oda sayısı gerek yapımının üzerinden 30 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen detaylı bir restorasyon görmemesi nedeniyle konaklama tesislerinden beklenen ihtiyaçları karşılayamamakta ve Ünye gibi 130.000 nüfuslu bir ilçenin beklentilerine cevap verememektedir.
Bu bilgileri göz önüne aldığımızda İlçemiz Cevizdere mahallesinde hizmet veren Ünye Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Yurdunun Öğrenci sayısının azalması nedeniyle yurt binasının Ünye Öğretmenevine Tahsis edilmesi ne ilişkin onay alınmıştır. Yurdun öğretmenevine dönüşümü sonucunda ilçemiz toplam 122 yatak kapasiteli 4 Aile, 4 Suit ve 45 standart oda olmak üzere 53 odası, 1 Konferans Salonu, 1 Restaurant, 4 İdare odası bulunan bir öğretmenevine sahip olacaktır. Öğretmenevimiz bölgenin en büyük ve en kapsamlı öğretmenevlerinden biri olacaktır.
Şehrimizin ihtiyacı olan hizmetlerin takibi ve yapımı aşamasında çalışmalarımıza gece gündüz demeden devam edeceğiz.
İlçemizde öğretmenevi olarak Hayata geçirilecek projede özverili ve gayretli çalışmaları vesilesiyle başta İlçe Kaymakamımız Sn. Ümit Hüseyin Güney olmak üzere İlçe Milli eğitim müdürümüz Sn. Özgür Tokgöz’e ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir