https://www.unyegundemhaber.com/

Vali Sonel, Bugün de Çatalpınar İlçemizi Ziyaret Etti

Vali Tuncay Sonel, ilçe ziyaretleri kapsamında bugün de Çatalpınar ilçesine giderek, çeşitli ziyaret, inceleme ve temaslarda bulundu.

Kaymakamlığı Ziyaret Etti 

Çatalpınar ilçe ziyaret programına, Kaymakamlığı ziyaret ederek başlayan Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık binası önünde Aybastı Kaymakamı ve Çatalpınar Kaymakam Vekili Muhammet Şükrü Pekpak, Belediye Başkanı Ahmet Türe, İlçe Emniyet Amiri Vekili Atıf Ataseven, İl Jandarma Komutanı J. Astsb. Kad. Bşçvş. Murat Bodur ve daire amirleri tarafından karşılandı.Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Vali Tuncay Sonel, Kaymakam Vekili Muhammet Şükrü Pekpak’dan ilçenin genel durumu, sorunları, ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık ziyareti esnasında karşılaştığı Rekabi Türkkan isimli engeli olan vatandaşımızı da beraberinde Kaymakamlık Makamına götürerek, burada bir süre kendisiyle sohbette bulundu. 


Vali Tuncay Sonel, Hükümet Konağı içerisinde yer alan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Tapu Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı da gezerek, görevli personellere hatırlarını sordu, işlerinde başarı diledi.

Belediyeyi Ziyaret Etti

Vali Sonel, Çatalpınar Belediyesini de ziyaret ederek, belediye hizmetleri, yatırımlar, projeler ve ihtiyaçlar hakkında Belediye Başkanı Ahmet Türe’den bilgi aldı.“Sizleri ilçemizde görmekten ve ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz” diyen Belediye Başkanı Ahmet Türe, belediye çalışmaları, hizmetleri, projeleri, personel, araç durumu hakkında bilgi verdi.7 yıldır ilçeye güzel hizmetler yaptığını ve eserler kazandırdığını belirten Ahmet Türe, “Çatalpınar ilçemizin, mütevazi bir yapısı var. İlçemiz tam bir huzur beldesi. Çalışmalarımızı da ilçemizdeki kamu kurumlarının yöneticileriyle birlikte yapıyoruz. Güzel bir işbirliğimiz var. Hep birlikte devletimizin imkanlarını vatandaşlarımızın istifadesine sunabilmek için gayret gösteriyoruz. Bu konuda sizlerden de çok büyük yardım ve destek görüyoruz. Allah razı olsun sizlerden” diye konuştu.“Önemli olan huzur içinde çalışmak” diyen Vali Tuncay Sonel, “Çatalpınar ilçemizdeki bu birlik ve beraberlik ruhunu görünce ben de çok mutlu oldum. izmetler yapılır, ama önemli olan huzur içinde yapılması, gönül kazanarak yapılmasıdır. Çalışmalarınız, gayretleriniz ve hizmetleriniz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Emniyet ve Jandarmayı Ziyaret EttiÇatalpınar programı kapsamında, İlçe Emniyet Amirliği ve İl Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, İlçe Emniyet Amiri Vekili Komiser Yardımcısı Atıf Ataseven ve İlçe Jandarma Komutanı J. Astsb. Kad. Bşçvş. Murat Bodur‘dan ilçenin genel asayiş durumu hakkında bilgi aldı. İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet birimlerinde görevli personelleri de ziyaret eden Vali Sonel, hal ve hatırlarını sordu ve başarı dileğinde bulunduAile Ziyaretinde Bulundu

Vali Tuncay Sonel, ilçenin Merkez Mahallesinde yaşayan ve geçirdiği iş kazası sonucu 9 yıldır yatağa olarak yaşayan İsa İzvermez’i evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. İsa İzvermez’in sağlık durumu ve ihtiyaçları hakkında eşi Nurten İzvermez’den bilgi alan Vali Sonel, “Sizlerin halini, hatırını sormak için geldik. Bir ihtiyacınız, bizlerden bir isteğiniz var mı? Devlet olarak her daim sizlerin yanındayız. Bir isteğiniz olduğu takdirde bir telefon açmanız yeter. Bize düşen ne olursa seve seve yapmaya hazırız” diyerek, ailenin gönlünü aldı. Aynı mahallede yaşayan 17 yaşındaki işitme engeli olan Erel Türe’yi de evinde ziyaret eden Vali Sonel, işitme engeli olan gencin sağlık durumu hakkında annesi Hava Türe’den bilgi aldı. Ailenin hal ve hatırını soran Vali Sonel, aile bireyleriyle bir süre sohbette bulundu.31 Ağustos 2008 tarihinde Bingöl Yedisu’da bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit düşen J. Kom. Er Salim Güneş’in ilçenin Haşal Mahallesinde yaşayan ailesini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, şehidin babası Adem Güneş ve annesi Gülcemal Güneş’in hal ve hatırını sordu. Yakın bir zamanda anjio olan baba Adem Güneş’e geçmiş olsun dileğinde bulundu.Son dönemlerde ülke sınırları içerisinde ve dışarısında yapılan operasyonlarla terör örgütüne büyük kayıplar verdirildiğini belirten Vali Sonel, “Acınızı paylaşıyoruz.Ama içiniz rahat olsun. Şehitlerimizin kanı yerde kalmıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve İçişleri Bakanımızın kararlılığı ile yürütülen operasyonlarda terör örgütü mensupları tek tek etkisiz hale getiriliyor. Kahramanlarımız sayesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemiz, huzura kavuştu. Şehitlerimize çok şey borçluyuz. Onların sayesinde bu mukaddes vatan toprağı üzerinde rahatça gezip, rahatça hayatımızı yaşayabiliyoruz. Hepsinin ruhu şad, mekanları cennet olsun. Rabbim sizleri de şehit Salim kardeşimizle cennetinde buluştursun” diye konuştu.   Esnafları Ziyaret EttiÇatalpınar ilçesindeki esnafları da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, esnafların hal ve hatırını sorarak, kendileriyle kısa süreli sohbetlerde bulundu. Esnaflara, bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu. Bir berber esnafının koltuğuna oturan Vali Sonel, berber esnafına saç traşı oldu. Berberde traş olan müşterilerin traş ücretini de veren Vali Sonel, bazı esnaflardan satın aldığı yöresel gıda ürünleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı.   Esnafların ve sokakta karşılaştığı vatandaşların Ramazan ayını da kutlayan Vali Sonel, vatandaşlarla ayaküstü sohbette bulunmayı ihmal etmedi.  Çatalpınar Çevre Yolu İnşaatını İncelediVali Tuncay Sonel, ilçede yapımı devam eden çevre yolu inşaatını da inceleyerek, inşaatın son durumu hakkında Belediye Başkanı Ahmet Türe’den bilgi aldı.

Vali Sonel, çevre yolu inşaatının kısa sürede tamamlanması için gereken desteğin verileceğini söyledi. ORMEK Kursunu ve Gençlik Merkezini Ziyaret EttiVali Tuncay Sonel, Çatalpınar ilçe ziyareti programı kapsamında, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede açılan tekstil. Bilgisayar ve çocuk gelişimi bölümlerinin yer aldığı Meslek ve Sanat Eğitimi Kursunu ve Çatalpınar Belediyesi tarafından açılan Gençlik Merkezi’ni de ziyaret ederek, buralarda yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.Vali Tuncay Sonel, bu inceleme ve ziyaretlerinin ardından Çatalpınar ilçesindeki programını tamamlayarak il merkezine döndü.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir