Vali Sonel, Gölköy ve Ulubey İlçelerini Ziyaret Etti

Vali Tuncay Sonel, Gölköy ve Ulubey ilçelerinde çeşitli ziyaret, inceleme ve temaslarda bulundu.

 Gölköy Kaymakamlığını Ziyaret Etti 

İlk olarak Gölköy ilçesine giden ve buradaki programına, Kaymakamlığı ziyaret ederek başlayan Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı Onur Bektaş, Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. 

Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Vali Tuncay Sonel, burada Kaymakam Onur Bektaş’tan ilçenin genel durumu, sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. 

Vali Sonel, Hükümet Konağı içerisinde yer alan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, Askerlik Şubesi, Maliye, Mal Müdürlüğü, İcra Müdürlüğü, Adliye ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı da gezerek, buralarda görev yapan kurum amirleri ve personellerle tanıştı. Hal ve hatırlarını sorarak, başarı dileğinde bulundu. 

Gölköy Belediyesini Ziyaret Etti Daha sonra Gölköy Belediye Başkanlığına geçen Vali Tuncay Sonel, burada Belediye Başkanı Fikri Uludağ’dan belediye hizmetleri, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve Jandarma Komutanlığını Ziyaret Etti Gölköy programı kapsamında, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, İlçe Emniyet Müdürü Komiser Sezgin Aydın ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ayhan Özden’den ilçenin genel asayiş durumu hakkında bilgi aldı

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet birimlerinde görevli personelleri de ziyaret eden Vali Sonel, hal ve hatırlarını sorarak, çalışmalarında başarılar diledi.  Kaz Yetiştiricisini Ziyaret Etti Vali Tuncay Sonel kurum ziyaretlerinin ardından, beraberinde İlçe Tarım Müdürü Tunay Set ile Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Damızlık Kaz Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında, ilçeye bağlı Kuşluğan Mahallesinde kaz yetiştiriciliği yapan Murat Kuzu’yu ziyaret ederek, kaz çiftliği hakkında bilgiler aldı.

 Esnafları Ziyaret Etti Gölköy ilçe ziyareti kapsamında Gölköy Kaymakamı Onur Bektaş ve Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ile birlikte ilçede bulunan esnafları da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, esnafların hal ve hatırını sorarak, kendileriyle kısa süreli sohbetlerde bulunarak, bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu. Ulubey Kaymakamlığını Ziyaret Etti Gölköy ilçe ziyaretini tamamlayan Vali Tuncay Sonel, daha sonra Ulubey ilçesini ziyaret etti. Burada Ulubey Kaymakamı İsmail Güney, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Tuncay Sonel, programını Kaymakamlık binasını ziyaret ederek sürdürdü.

 Ulubey Kaymakamı İsmail Güney’den ilçenin ihtiyaç, talep ve yapılan çalışmaları hakkında genel bilgi alan Vali Sonel daha sonra kaymakamlık binası içinde bulunan kamu kurumlarını gezerek, çalışanlara kolaylıklar diledi. Kaymakamlık ziyaretini tamamlayan Vali Tuncay Sonel, Ulubey ilçesinden okul gezileri kapsamında Tunceli iline giden ve burada kendisiyle tanışan Başöğretmen Lisesi öğrencisi Muhammet Çelik ile karşılaştı.

Annesi Gülşen Çelik ile birlikte Kaymakamlık binası önüne gelen Muhammet Çelik ile bir süre sohbet eden Vali Sonel, kendisine başarı dileklerinde bulundu. Ulubey Belediyesini Ziyaret Etti İlçe ziyareti kapsamında Ulubey Belediye Başkanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, burada da Belediye Başkanı İsa Türkcan’dan ilçede yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldı. Vali Tuncay Sonel kurum ziyaretlerinin ardından ilçede bulunan esnafları da ziyaret ederek hal ve hatırlarını sorarak, bol kazanç temennisinde bulundu. Şehit Ailelerini Ziyaret Etti 

Vali Sonel, Ulubey ilçesi ziyareti kapsamında son olarak ilçeye bağlı Çukur Mahallesinde ikamet eden Şehit Polis Memuru Erkut Tufan’ın annesi Döndü ile babası Necmettin Tufan’ı ziyaret etti. Beraberinde Ulubey Kaymakamı İsmail Güney, Belediye Başkanı İsa Türkcan ve Ulubey Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Aydın ile birlikte Şehit Erkut Tufan’ın ailesini ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, şehit ailelerinin her daim yanlarında olduklarını belirterek, “Bugün buraya İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile birlikte geldik. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Sizlere de sağlık, diliyorum. Allah bizlere de şehitlik mertebesi nasip etsin.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun destekleri Kahraman güvenlik güçlerimizin teröristle mücadelede başarılı operasyonları ile terör örgütüne ağır darbe vuruluyor. Şu an kalan teröristler de  kaçacak yer arıyorlar. Hakkınız ödenmez. Hepimiz sizlerin yanınızdayız. Başımızın tacısınız” diye konuştu. Vali Tuncay Sonel daha sonra 28.12.1989 yılında Isparta’nın Eğirdir ilçesinde şehit olan Jandarma Komando Er Serdal Duman’ın ailesini ziyaret etti.

Şehit annesi Emine ve babası İhsan Duman’ın hal ve hatırlarını soran Vali Tuncay Sonel, şehit ailelerinin bir ihtiyacı olup olmadığını sordu.  “Başımızın tacısınız, Allah sizlerden razı olsun. Rabbim sizleri evladınızla cennetinde buluştursun” diyen Vali Sonel, şehit ailesiyle bir süre sohbet ederek, ilçe ziyaretlerini sonlandırdı. 

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir