VALİ SONEL KUMRU İLÇESİNİ ZİYARETE ETTİ

VALİ SONEL KUMRU İLÇESİNİ ZİYARETE ETTİ

Vali Tuncay Sonel, bugün Kumru ilçesine giderek, çeşitli ziyaret, inceleme ve temaslarda bulundu. 

Kaymakamlığı Ziyaret Etti  Kumru ilçe ziyaret programına, Kaymakamlığı ziyaret ederek başlayan Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı Hüseyin Aydın, Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Emre Kiraz, İl Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kağan Özhan tarafından karşılandı. 

Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Vali Tuncay Sonel, bir süre önce Kumru Kaymakamlığı görevine başlayan Kaymakam Hüseyin Aydın’a yeni görev yerinin hayırlı olması ve başarı dileğinde bulundu. 

 İlçenin genel durumu, sorunları ve ihtiyaçları ile ilçede yürütülen pandemi çalışmaları ve vaka durumları hakkında Kaymakam Hüseyin Aydın’dan bilgi alan Vali Sonel, Hükümet Konağı içerisinde yer alan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı da gezerek, buralarda görev yapan kurum amirleri ve personellerle tanıştı.

Hal ve hatırlarını sorarak, başarı dileğinde bulundu. Yetim Çocuklarla Kaymakamlıkta Bir Araya Geldi Vali Tuncay Sonel’in Kaymakamlık ziyareti esnasında İlçe Kaymakamı Hüseyin Aydın’ın ilçe merkezinde yaşayan iki yetim kardeşin Vali Tuncay Sonel ile tanışmak istediğini söyleyince çocukların isteğini hemen yerine getiren Vali Tuncay Sonel, 5. sınıf öğrencisi Yazgı Elif, 9. sınıf öğrencisi olan Meriç ve anneleri Makbule Şahin ile Kaymakamlık Makamında bir araya geldi. Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Tuncay Sonel, 5. sınıf öğrencisi Yazgı Elif’in Vali olmak istediğini öğrenince, üniversiteyi bitirene kadar eğitim masraflarını üstlendiğini söyledi.

Vali olması için de elinden geleni yapacağını ifade etti. Yazgı Elif’in ağabeyi Meriç’in de Özel Harekat Polisi olmak istediğini öğrenen Vali Tuncay Sonel, sınavlarda başarılı olması halinde ona da yardımcı olacağını kaydetti. 

Adliyeyi Ziyaret Etti Kumru Hükümet Konağı içerisinde yer alan Adliye teşkilatını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, burada görev yapan Savcı ve Hakimlerle tanıştı. Hal ve hatırlarını sorarak, bir süre sohbette bulundu. İdari bürolarda çalışan personellere de kolaylık ve başarı dileğinde bulundu.     

Belediyeyi Ziyaret Etti Kumru Belediyesini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva’dan belediyenin hizmetleri, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı.  İlçede kent meydanı ve otopark ihtiyacı olduğunu dile getiren Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, “İlçemizde ihtiyaç duyulan kent meydanı ve otopark ihtiyacının giderilmesi için Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale yapıldı.

İnşallah en kısa sürede bu ihtiyacımızı gidereceğiz. Yine ilçemizin önemli ihtiyaçlarından birisi olan Küçük Sanayi Sitesi’nin yapımı konusunda da sizlerin de desteği ile önemli adımlar atıldı. Yakında Küçük Sanayi Sitemizin de yapımına başlayacağız. İlçemizin ihtiyaç duyduğu hizmet ve yatırımları sizlerin de desteği ve katkılarıyla hayata geçiriyoruz.

Halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere Kumru halkı adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  İlçe ziyaretlerini, ilçelerin ihtiyaç ve sorunlarını bizzat yerinde görüp, çözüm bulmak amacıyla yaptığına vurgu yapan Vali Tuncay Sonel, “Bugün de Kumru ilçemizi ziyaret edip, hem sizlerle bir arada olup, ilçemizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını değerlendirelim istedik.

Hem de esnaflarımıza, iş insanlarımıza selam verelim, hal ve hatırlarını soralım istedik. Pandemi nedeniyle dikkatli  bir şekilde yaptığımız ziyaretlerimizde, ilçelerimizi daha yakından tanımaya çalışıyoruz. Potansiyellerini yerinde görüyoruz. Neler yapabiliriz?

İlçelerimizi daha çok nasıl geliştirebiliriz? Bunların analizini de yapıyoruz. Bu ziyaretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.   

Toplum Sağlığı Merkezini Ziyaret Etti Vali Tuncay Sonel, Kumru Belediyesine yaptığı ziyaret sonrasında Belediye hizmet binası içerisinde yer alan Toplum Sağlığı Merkezini de ziyaret ederek, burada görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarına yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve başarı dileğinde bulundu. 

Toplum Sağlığı Merkezindeki hastalara da geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Tuncay Sonel, vatandaşlara verilen sağlık hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını da sordu.  Emniyet ve Jandarmayı Ziyaret Etti Kumru programı kapsamında, İlçe Emniyet Amirliği ve İl Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, İlçe Emniyet Amiri Komiser Yardımcısı Mehmet Emre Kiraz ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kağan Özhan’dan ilçenin genel asayiş durumu hakkında bilgi aldı.

İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet birimlerinde görevli personelleri de ziyaret eden Vali Sonel, hal ve hatırlarını sordu ve başarı dileğinde bulundu.  Halk Eğitimi Merkezini Ziyaret Etti Kumru ilçe ziyareti kapsamında, Halk Eğitimi Merkezi’ni de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Halk Eğitimi Merkezi’nin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Evin ve Halk Eğitimi Müdürü Bekir Altunel’den bilgi aldı. 

Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan üniversite sınavı hazırlık kursunu da ziyaret eden Vali Sonel, öğrencilere başarı dileğinde bulundu. Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan elişi, ahşap oyuncak yapımı ve baston yapımı kursunda yapılan eserlerini de inceleyen Vali Sonel, usta öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür ederek, kolaylık dileğinde bulundu. 

  Esnafları Ziyaret Etti Kumru ilçesindeki esnafları da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, esnafların hal ve hatırını sorarak, kendileriyle kısa süreli sohbetlerde bulundu. Esnaflara, bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu. Bazı esnaflardan yöresel gıda ürünleri satın alan Vali Sonel, aldığı gıda ürünlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdi.    

Esnaf ziyareti sırasında sokakta seyyar araçta köfte pişirerek satan esnaflardan aldığı ekmek arası köftelerden satın alan Vali Tuncay Sonel, sokaktaki vatandaşlara aldığı ekmek arası köftelerden ikram ederek, vatandaşlarla da ayak üstü sohbette bulundu.

Hal ve hatırlarını sordu.   Tavuk Çiftliğinde İncelemelerde Bulundu Abdullah Derebaşı isimli yumurta üreticisinin Karacalı Mahallesindeki tavuk çiftliğinde incelemelerde bulunan Vali Sonel, organik yumurta üretimi yapan tesis ve üretim hakkında işletme sahibi Abdullah Derebaşı’ndan bilgi aldı. 

Erçal Fındık Fabrikasını Gezdi Kumru ilçesinin önemli sanayi kuruluşlarından birisi olan Erçal Fındık Fabrikasını da gezen Vali Tuncay Sonel, fabrikada yapılan üretim ve işletme tesisi hakkında Erçal A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Erçal’ın oğlu Furkan Erçal’dan bilgi aldı. 

Vali Tuncay Sonel, Erçal Fındık Fabrikasına yaptığı ziyaretle birlikte Kumru programını tamamlayarak, Ordu’ya döndü.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir