https://www.unyegundemhaber.com/

Vali Sonel, Ordu Şehir Hastanesi İnşaat Alanında İncelemelerde Bulundu

Vali Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yapılacak ve tarihinde ihalesi yapılan 900 yataklı şehir hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

 Beraberinde, Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, yüklenici firma Şantiye Şefi Dündar Kadanalı ve teknik ekiple birlikte Ordu Üniversite yerleşkesi içerisine yapılacak olan 900 yataklı Şehir Hastanesi alanını gezerek, detaylı bilgi aldı. 

Hastane binasının yapılacağı alana gidecek yolların güzergahında da incelemede bulunan Vali Sonel, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve bazı kamu kurumlarının iş makineleri ile birlikte hastane inşaatına giden yolun yapımını başlattı.

  Hastane inşaatının yapılacağı alanın hafriyat çalışmalarını da başlatan Vali Sonel, “Şehir Hastanemiz, Ordulu hemşehrilerimizin uzun zamandır beklediği bir yatırımdı. Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Sağlık Bakanlığımızın destekleri, Ordu Ailemizin değerlerinin gayretiyle 24 Aralık 2020 tarihinde ihalesi yapıldı. Yasal prosedürler tamamlandıktan sonra hastane inşaatına fiilen başlandı.

Bugün de, değerli Rektörümüz ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz ile birlikte hastane inşaatımızın yapılacağı alanda incelemede bulunarak, yüklenici firmanın yapacağı çalışmalarda ihtiyaç duyduğu yolun açılmasını sağladık. Diğer taraftan, hastane inşaatı tamamlandığında şehir merkezinden hastaneye ulaşımı sağlayacak yol güzergahlarında da incelemelerde bulunduk. Kısa sürede yapılması planlanan Şehir Hastanemizin ulaşım yollarının da eş zamanlı olarak yapılması konusunda ilgili kurumlarla işbirliği ve istişare halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bugün itibariyle Şehir Hastanesi inşaatının zemin kazı çalışmalarına başlanmış oldu. İlimize hayırlı olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Yüklenici firmaya her konuda yardımcı olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ordu Üniversitesi Rektörümüze ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Sağlık Bakanlığı tarafından Ordu Üniversitesi tarafından tahsis edilen arsa üzerine 300 bin metrekare kapalı alanda yapılacak olan Ordu Şehir Hastanesi binası, 2022 yılında tamamlanması planlanıyor.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir