https://www.unyegundemhaber.com/

Vali Sonel, “Şehitler Ölmez ”

Vali Sonel, “Şehitler Ölmez ”

Vali Tuncay Sonel, Şehit Eren Bülbül’ün hayatını konu alan “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filmini şehit aileleri, gaziler, muhtarlar, sevgi evlerinde kalan çocuklar, emniyet ve jandarma personeli ile birlikte izledi.  

Trabzon’un Maçka İlçesinde 11 Ağustos 2017 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile güvenlik güçlerimiz arasında çıkan çatışmada şehit olan Eren Bülbül ile şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in öyküsünün anlatıldığı “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filmi, Şehit Eren Bülbül’ün doğum günü olan 1 Ocak 2022’de vizyona girdi.

Film, salonda bulunan herkese duygusal anlar yaşatırken, gözlerden gözyaşları sel olup akarken, dudaklardan şehit Eren Bülbül ve şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik için dualar döküldü.

“Kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için. İyi ki Varsın Eren” diyerek, duygularını dile getiren Vali Tuncay Sonel, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizlerin baş tacıdır. Hiçbir şehidimizi unutmadık, unutmayacağız. 11 Ağustos 2017 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Eren Bülbül yavrumuz ile şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayatının anlatıldığı ‘Kesişme; İyi Ki Varsın Eren’ filmini birlikte izledik. Hep birlikte hüzünlendik, gözyaşlarımızı tutamadık” diye konuştu.

Şehitlerin isimlerinin ve anılarının her daim yaşatılacağını belirten Vali Sonel, 15 yaşında şehit olan Şehit Eren Bülbül’ün isminin Ünye İlçesinde Hayırsever iş insanımız tarafından yaptırılan bir özel eğitim anaokuluna verildiğini hatırlatarak, 22 Eylül 2021 tarihinde Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulunun açılışının, Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun ve Şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül Annemizin katılımıyla yapıldığını sözlerine ekledi.

“Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filminde emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, “Toplumun her kesiminin bu filmi izlemesini istiyoruz. İçi vatan ve millet sevgisiyle dolu olan Eren Bülbül evladımıza ve Astsubay Ferhat Gedik’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ,sevdiklerine ve milletimize de sabırlar diliyorum” dedi.

Ordu da ilk gösterimi bugün gerçekleşen filmi Vali Tuncay Sonel’in yanı sıra Vali Yardımcıları Ayhan Durmuş, Zafer Karamehmetoğlu, Bayram Gale, Gökhan İkitemur, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, Altınordu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Erkan Karahan, İl Emmiyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Ekrem Mengi, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ender Yanık, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şubesi Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Nurettin Korkmaz, Fatsa, Ünye ve Çevre İlçeleri Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Dernek Başkanı Adem Çiçek de izledi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşların günlük hayatta …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir