Vali Sonel, Yapımı Devam Eden Hastane ve Yol İnşaatlarında

Vali Tuncay Sonel, beraberinde Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rıfat Silov, Ordu 77. Şube Müdürü Sertaç Erkoç ve yüklenici firma yetkilileri ile birlikte yapımı devam eden Ordu Çevre Yolu, Ordu-Kabadüz ve Kabadüz-Çambaşı yolunda incelemelerde bulundu.

Ordu Çevre Yolu Projesi’nin İkinci Etabında İncelemede Bulundu Ordu Çevre Yolu güzergahının belli noktalarında durarak incelemelerde bulunan Vali Tuncay Sonel çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Toplam uzunluğu 21,4 kilometre olan Ordu Çevre Yolu’nun 10,7 kilometrelik birinci etabı 2019 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştı. İkinci etap güzergahında yer alan Terzili Tüneli’nde devam eden çalışmaları da inceleyen Vali Tuncay Sonel, tünelin uzunluğunun 1.180 metre olduğunu söyleyerek, sağ tüpün açılarak kazı destekleme çalışmasının tamamlandığını, sol tüpte ise 43 metrelik bir çalışmanın kaldığını ifade etti.

440 metre uzunluğundaki  Akçatepe Tüneli’nin bulunduğu alandaki çalışmaları da inceleyen Vali Sonel, Melet Irmağı’nın, Terzili Tüneli’ne bağlanacak olan viyadük ile geçileceğini kaydetti.

Vali Sonel, Ordu Şehir Hastanesi inşaatı tamamlandığında, şehir merkezinden hastaneye ulaşımı sağlayacak yol güzergahında yapılan çalışmaları da yerinde inceleyerek, Çevre Yolu Projesi yüklenici firma Proje Müdürü Naci Asilkazancı’dan detaylı bilgi aldı.

“Hem çevre yolumuzun, hem hastane inşaatımızın çalışmaları güzel ve hızlı bir şekilde devam ediyor” diyen Vali Tuncay Sonel, ”Birkaç ay öncesine kadar çevre yolumuz ve şehir hastanemiz yöremizin en önemli ihtiyaçları olarak konuşulurken  şu anda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla hem çevre yolumuz, hem hastanemizin çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu vesileyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile Sağlık Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Allah razı olsun. Ordu’muz için ihtiyaç olan çevre yolumuz ve şehir hastanemizin inşaatı bizleri çok mutlu etti. Bugün de başarılı ve çalışkan Karayolları Bölge Müdürümüz ve arkadaşlarımızla birlikte inşaatlarımızı yerinde görüyoruz.” şeklinde konuştu.
Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rıfat Silov, ”Sayın Valim, bizlerden desteğinizi hiç esirgemediniz.
Biz de sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Ordu-Kabadüz ve Kabadüz-Çambaşı Arasındaki Yol Yapım Çalışmalarını İncelediVali Tuncay Sonel beraberinde Karayolları Samsun Bölge Müdürü Rıfat Silov, Kabadüz Kaymakamı Hasan Erdoğan, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ile birlikte Ordu Çevre Yolu çalışmalarında yaptığı incelemenin ardından, Ordu-Ulubey ayrımı, Kabadüz il yolu güzergahları, Ordu-Kabadüz-Çambaşı yolunda devam eden çalışmaları yerinde gördü. İlk olarak firmanın şantiye binasına geçen Vali Sonel burada Kontrol Şefi Doğan Bayrak’tan bilgi aldı.Bayrak, ”Ordu’dan Kabadüz ilçesine kadar olan kesimin içindeyiz. Bu güzergah 19.1 km uzunluğunda olup, ilk 2.8 km’si bölünmüş, akabindeki kesim ise tek yön olarak yapılması hedeflenmektedir.

Arazide 19 km’lik aksımızda, 0 ilâ 11 kilometre arasındaki güzergâhımız, çeşitli sebeplerden dolayı Melet Irmağı’nın doğu yakasından, batı yakasına aktarılmış olup, o kesimde projelendirme yapılmıştır. Bu ihale kapsamında tamamlamayı hedeflediğimiz kesim 17.500 dediğimiz Kabadüz’ün imarının başlangıcı olan imarlı kesimle, 16 dediğimiz aralığı, üst yapı seviyesinde tamamlamayı düşünüyoruz.

Ayrıca, bağlantı yaptığımız köprünün çıkışında imalatlarımızı da büyük ölçüde tamamladık. Burası yaklaşık 4 km. Bu 4-4.5 km’nin 2.5 km’sini üst yapı seviyesinde tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Vali Tuncay Sonel, toplam uzunluğu 34.7 km olan  Kabadüz-Çambaşı yol çalışmaları ile ilgili olarakta yüklenici firma yetkilisi Şantiye Şefi Cihan Gümüş ve Proje Müdürü Filiz Dinç’ten çalışmalarda  gelinen son durum hakkında brifing aldı. Özellikle Çambaşı yolunun çok önemli olduğuna vurgu yapan Vali Tuncay Sonel, ”Burası bizim en gözde yollarımızdan bir tanesi. Hem Kayak Merkezi hem de yayla olması ayrı bir özellik katıyor.

Çambaşı Yaylasının, Ordu’nun turizm cazibe merkezi olması dolayısıyla yolun bitmesi önem arzediyor..İnşallah yıl sonu itibariyle bu güzergahta rahatlama olacak.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.Vali Tuncay Sonel, incelemeleri sırasında yol yapımında görev alan işçilerle de bir süre sohbet ederek, işlerinde kolaylıklar diledi ve onlara tatlı ikramında bulundu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir