https://www.unyegundemhaber.com/

Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

14 Mart 1827 tarihinde Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kuruluşu, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmektedir ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.  

Bizim medeniyetimiz, insanı önceleyen, insana değer veren bir anlayışa sahiptir. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunu benimsemiş Devlet yönetimimizde, insan sağlığı her şeyin önünde gelmektedir.   

Nitekim, Cihan Padişahı Sultan Süleyman’ın “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözü, ecdadımızın sağlığa verdiği önemi vurgular niteliktedir. Yüce Peygamberimiz de “İman müstesna, hiçbir kişiye sıhhatten daha hayırlı bir nimet verilmemiştir” diye buyurmuştur.  

Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda, hayatın her alanında olduğu gibi sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler ve ilerlemeler kaydedilmektedir. Bu alanda Türkiye’de yaptığı yatırım ve atılımlarla, sağlık alanında Dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yerini almıştır. Tıp alanında bu gelişmeler ve ilerlemeler yaşanırken, vatandaşlarımıza erişilebilir, kaliteli ve verimli sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev, sağlık çalışanlarımıza düşmektedir.

Değerli hekimlerimizin ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımızın üstlendikleri büyük sorumluluğun bilinciyle gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretler her türlü övgünün üzerindedir.  Nitekim, sağlık çalışanlarımız bu gayretlerini, bir yılı aşkın bir süredir tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınında ortaya koymuşlardır. Sağlık çalışanlarımız, bu illet salgında insanlarımızın sağlığını koruyabilmek için cansiperane görev yaparak, büyük kahramanlıklar göstermişler, fedakârlıklarda bulunmuşlardır.

Tüm sağlık çalışanlarımıza minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada fedakarca görev alan tüm sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramını” kutlar, başarı ve mutluluklar dilerim.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir