https://www.unyegundemhaber.com/

VALİ SONEL’DEN YENİ YIL MESAJI

Valimiz Sayın Tuncay Sonel’in Yeni Yıl Mesajı Hayata dair acı ve tatlı olayları, sevinçleri ve hüzünleri ile bir yılı daha geride bırakıp, yeni bir yıla, yepyeni umutlarla girmenin heyecanını yaşamaktayız.

 Her yeni yıl; başarının, güzelliğin, mutluluğun ümit edildiği, kardeşlik ve dostluk bağlarımızın pekiştiği, sağlıklı ve müreffeh bir hayata ulaşma yolunda yeni isteklerimizin filizlendiği bir yıldır. Karşılamakta olduğumuz yeni yılın, aydınlık bir geleceğe adım atılması yolunda kadim bağlarımızı, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi, başta cennet ülkemiz Türkiye olmak üzere aynı coğrafyada yaşadığımız komşularımıza ve bütün dünyaya huzur ve istikrar getirmesi en büyük temennimdir. 2021 yılını; tüm dünya ülkeleri ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgınının gölgesinde geçirdik. İnsanların gündelik hayatlarını, yaşam biçimlerini, davranışlarını olumsuz yönde etkileyen Covid-19 salgını, dünya genelinde çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine, ülkelerin ekonomik yönden kayıplara uğramasına sebep olmuştur.  

Ülkemizde yaşanan orman yangınları ve doğal afetler, hepimizi derinden üzmüş, yüreklerimizi dağlamıştır. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen 2021 yılı, Ülkemiz açısından büyük yatırımların gerçekleştirildiği, yeni atılımların yapıldığı, savunma sanayimizin daha da geliştiği bir yıl olmuştur.   2021 yılı, ilimiz açısından da önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olmuştur. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden kültüre, turizmden spora, çevre ve şehirciliğe kadar ilimizin beklentisi olan çok sayıdaki yatırımların ilk adımlarının atıldığı, bazılarına ivme kazandırıldığı, bazılarının da tamamlanarak hizmete açıldığı bir yıl olmuştur. 

 Yaptığımız her işte olduğu gibi, geride kalan bir yılın da muhasebesini yaparken, 2022 yılının en iyi şekilde geçmesi için “Büyük Ordu Ailesi” ile birlikte hangi adımları atmamız gerektiğini düşünmeli, zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi en verimli şekilde değerlendirmeliyiz. 2022 yılında, ilimizin sahip olduğu bütün değerleri kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle, Ordu’nun her yönüyle bir marka kent haline gelmesi, en önemli hedefimiz olacaktır. Bu konuda, tüm kamu kurum-kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile İlimizin bir bütün olarak ortak bir iradeye sahip olması, en büyük gücümüzdür. Bu birlik ruhunun yeni yılda da devam edeceğine olan güvenimiz tamdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 2022 yılının hizmet etmekten onur duyduğum değerli Ordu halkına, kamu görevlerini ve güvenlik hizmetlerini yerine getirmekte olan bütün mesai arkadaşlarıma, aziz Türk Milleti’ne ve tüm dünya milletlerine sağlık, esenlik, barış ve kardeşlik getirmesini diler, yeni yılınızı en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşların günlük hayatta …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir