VEKTÖRLE MÜCADELEDE ETKİN VE VERİMLİ ÇALIŞMAYI ARTIRACAK YAZILIM: C-ILAC

VEKTÖRLE MÜCADELEDE ETKİN VE VERİMLİ ÇALIŞMAYI ARTIRACAK YAZILIM: C-ILAC

Ordu Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte artan larva oluşumlarının önüne geçmek amacıyla vektörle mücadele çalışmalarına hız verirken bu çalışmaları kolaylaştıracak, etkin ve verimli hale getirecek C-ILAC (Vektörel Zararlılarla Mücadele) adıyla yeni bir yazılım geliştirdi. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak ve Ordu’yu bir yazılım üssü haline getirmek amacıyla temellerini attığı Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ordu Yazılım A.Ş. (ORYAZ), Ordu başta olmak üzere diğer şehirlerinde dijital dönüşümünü sağlayacak projeler üretmeye devam ediyor.

Ülkemizin ilk uzaktan yönetilebilen su sayacı olan SUVER 2020 ve kendi alanında en gelişmiş yazılım olan Altyapı Ruhsat Denetim Bilgi Sistemi (ARDBİS) yazılımlarını hayata geçiren ORYAZ, vektörle mücadelede de daha etkin ve daha verimli çalışmalar gerçekleştirilmesi amacıyla bir yazılım geliştirdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Bu kapsamda ORYAZ A.Ş. mühendislerince üretilen ve C-ILAC (Vektörel Zararlılarla Mücadele) adı verilen yazılım bu alanda yapılacak olan çalışmalara büyük katkı sunacak. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Çevre ve Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü Vektörel Mücadele Birimi için hazırlanan yazılım ile kaynak ve odak noktaları coğrafi olarak takip edilebilecek, yapılan mücadele ve ilaçlamalar kayıt altına alınıp, üreme ve aktif/pasif durumları ve yaşam döngüleri takip edilebilecek.

Oluşturulan yazılım raporlama ve yönetsel süreçleri takip edilebilecek halde hazırlanırken kısa süre içerisinde devreye alınacak.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir