https://www.unyegundemhaber.com/

“YAŞAYAN TARİHİYLE ORDU” FOTOĞRAF KARELERİNDE

“YAŞAYAN TARİHİYLE ORDU” FOTOĞRAF KARELERİNDE

ORDU’YU EN İYİ ANLATAN FOTOĞRAFLAR İÇİN ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Ordu’nun il oluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yaşayan Tarihiyle Ordu’ temalı VI. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen ödül töreninde, ilk üçe giren ve jüri özel ödülüne layık görülen fotoğrafların sahiplerine ödülleri takdim edildi.

Fotoğraf sanatı aracılığıyla Ordu’nun tanıtımına katkı sağlamak, Ordu’nun doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ile Ordu Büyükşehir Belediyesi ORBEL A.Ş, Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD) ve Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği (KUDOF) iş birliğiyle düzenlenen “Yaşayan Tarihiyle Ordu VI. Ulusal Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı. Yarışmaya toplamda 123 katılımcı 435 fotoğraf ile katılım sağladı.

Seçici jüri tarafından dereceye giren dört fotoğraf ve sergilenmeye layık görülen toplam 41 fotoğraf için Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde ödül töreni düzenlendi.

Törene Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Genel Sekreter Coşkun Alp, Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Mehmet Altun, Ordu Üniversitesi Sinema Televizyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve davetliler katıldı.

“ORDU’NUN HER KÖŞESİ FOTOĞRAF SANATÇILARI İÇİN İLHAM KAYNAĞI”

Ödül töreninde konuşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, “Ordu’yu gezdiğimizde her metrekaresi bir fotoğraf sanatına malzeme olabilir. Tarihi ve doğal güzellikleriyle ressamın her zaman arzu ettiği bir tablo önünde demektir. Fotoğraf makineleri ressamın işini kolaylaştırıyor ve en güzel bakış açısıyla önümüze çıkıyor. Emek veren bize fotoğraflarla Ordu’yu tekrar yaşamamıza neden olan fotoğrafçılara teşekkür ediyorum. Bu fotoğraflar geleceğe bırakacağımız birer eser olacağına inanıyorum” dedi.

4 FOTOĞRAFA ÖDÜL

Başkan Vekili Tezcan’ın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Birinci, ikinci, üçüncü ve jüri özel ödülüyle birlikte toplam 4 fotoğraf ödül almaya hak kazandı. Yarışmada dereceye girenler ise şu şekilde;

Jüri Özel Ödülü İlhan Uzunismail  “Perşembe Yaylası”  (Trabzon)

Üçüncülük Ödülü Ömer Ermiş “Çiseli Şelalesi”  (Giresun)

İkicilik Ödülü Erhan Deveci “Yalı Cami Sabah Vakti”  (Ordu)   

Birincilik Ödülü Cevdet Gündüz “Zamana Yolculuk” (Ordu)

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan 41 fotoğraf 24 Ocak 2022 tarihine kadar Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 20.05.2024 ile 26.05.2024 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir