YAVRU KARACA KORUMA ALTINA ALINDI

Çaybaşı’nda duyarlı bir vatandaş tarafından bulunan yavru karaca, Ünye’de bulunan veteriner klinik tarafından tedavi edildi.

Çaybaşı ilçesinde duyarlı bir vatandaşın gördüğü karaca, ormanlık alanda bulundu. Vatandaşın yavru karacayı veteriner hekime teslim etmesinin ardından hekim Yusuf Öztürk tarafından tedavisi gerçekleştirildi.

Veteriner Hekim Yusuf Öztürk, “Şu an bir vatandaşımızın getirdiği karaca yavrumuzun ilk müdahalesi yapıldı. Dişinde kırıklar var. Bizlerde ilk tedavimizi yaptık. Bizlerde gerekli tedavisini yaptıktan sonra Doğa Koruma Milli Parklar Şubesine teslim edeceğiz. Orada da karacamızın genel durumunu takip edeceğiz” dedi.

Doğa Koruma Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım ise,”  Duyarlı bir vatandaş tarafından bulunan yavru karacamızı veterinerimize teslim ettik. Bizlerde tedavisinin ardından doğal ortamına salacağız. Yavru karacamız tamamen iyileştikten sonra doğayla buluşturacağız. Ayrıca bu gibi durumlarda vatandaşlarımız karaca yavrularıyla karşılaşması durumunda bir yarası falan yoksa görmemezlikten gelmemeleri gerekir. Böyle durumlarda 112 sağlık ekiplerine de haber verilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Yavru karaca ilerleyen günlerde iyileşmesinin ardından doğal hayata salınacak.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

YARALI ÇAKAL YAVRUSUNA ŞEFKAT ELİ

Ordu'nun Ünye  ilçesinde yaralı halde bulunan çakal yavrusu, koruma altına alındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.