ALTINORDU OKULLAR CADDESİ KAVŞAĞINDA YENİ DÜZENLEME

ALTINORDU OKULLAR CADDESİ KAVŞAĞINDA YENİ DÜZENLEME

EKİM AYI UKOME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) aldığı karar ile Altınordu ilçesinde bulunan Okullar Caddesi Kavşağında yeni düzenleme yapacak. Hayata geçirilecek olan çalışmalar trafiği rahatlatmasının yanı sıra sürücülere de büyük kolaylık sağlayacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Ekim ayı toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda paydaş kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

59 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan Başkanlığında, komisyon üyesi kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda 59 gündem maddesi görüşüldü. Gündemde yer alan maddelerin 31’i karara bağlanırken 28 madde ise inceleme ve etüt edilmesi amacıyla alt komisyona havale edildi. 

OKULLAR CADDESİ KAVŞAĞINDA DÜZENLEME YAPILACAK 

UKOME Ekim ayı toplantısının önemli gündem maddelerinden bir tanesi ise yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu Altınordu ilçesinde bulunan Okullar Caddesi Kavşağı idi. Geçtiğimiz yıl Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan ve yaşanan sorunların giderildiği kavşakta şimdi ise trafiğin daha da rahatlaması amacıyla hazırlanan proje Ekim Ayı toplantısında yapılan oylama sonucu kabul edildi.

Hazırlanan proje kapsamında mevcutta kapalı olan Bahçelievler’den Yeni Mahalle’ye geçiş açılmış olacak. Sivas Kavşağında olmayan bu geçiş Okullar Caddesi Kavşağından yapılarak hem kavşağın geometrisinden hem de yoğunluğun daha düşük olmasından kaynaklı olarak daha verimli hale getirilecek. Yapılacak çalışmaların ise en kısa sürede başlaması planlanıyor.

ALTINORDU, FATSA VE ÜNYE’DE HIZ KESİCİLER KONULACAK

UKOME toplantısında ayrıca Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde yaya güvenliğinin arttırılması ve şehir içi hız limitlerinin aşılmaması amacıyla kısa sürede yıpranan ve sökülen plastik kasisler yerine uzun ömürlü asfalt kasis yapılması kararları alındı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir