AŞEVİNDE GECE BAŞLAYAN MESAİ SABAHIN İLK IŞIKLARINA KADAR SÜRÜYOR

AŞEVİNDE GECE BAŞLAYAN MESAİ SABAHIN İLK IŞIKLARINA KADAR SÜRÜYOR

KAZANLAR ONLAR İÇİN KAYNIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve başlaması ile birlikte hizmete sunduğu Buharalı Şakir Efendi Aşevinde gece saatlerinde başlayan mesai sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Özenle hazırlanan sıcak yemekler 19 ilçede 8 araç ve 18 personel ile kapı kapı dağıtılıyor.

Sosyal belediyecilikte örnek olacak projeleri hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Başkan Güler’in talimatlarıyla açılan ve 2 yıldır faaliyet gösteren Buharalı Şakir Efendi Aşevi ile sofraları boş bırakmıyor. Sözleşmeli tarım modeli ile yerli üreticilerin ürettiği ürünleri aşevinde kullanan Büyükşehir Belediyesi hem üreticiye destek sağlıyor hem de ihtiyaç sahibi ailelerin yemek ihtiyacını gideriyor.

HER GÜN SOFRALARA ULAŞTIRILIYOR

Vatandaşların her gün yemek ihtiyacının karşılanması için aşevinde gece saat 2’de mesaiye başlayan ekipler, sabahın ilk ışıklarına kadar çeşit çeşit yemek hazırlıyor. Tansiyon, şeker, kolesterol gibi hastalığı bulunan vatandaşların da yiyebileceği şekilde de yapılan yemekler gıda mühendislerinin onayından geçiyor. Tazeliğini ve sıcaklığını koruması için hijyenik paketlenerek termeboxlara koyulan yemekler sabahın erken saatlerinde ihtiyaç sahiplerinin sofrasını bereketlendirmek üzere yola çıkarılıyor. Uzak, yakın demeden her gün özenle aşevinden çıkan yemekler 19 ilçede 8 araç ve 18 personel ile kapı kapı dağıtılıyor. Pişirilen yemeklerle ihtiyaç sahiplerinin sofraları boş kalmazken, yerli üreticiden satın alınan malzemeler ile çiftçiye de destek olunuyor. 

YAŞLI VE HASTA VATANDAŞLARA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLANIYOR

Özellikle evde yemek yapamayacak durumda olan yaşlı ve hasta vatandaşların sofralarını bereketlendirerek takdir kazanan bu proje onlara büyük kolaylık sağlıyor.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU AYBASTI PERŞEMBE YAYLASINDA BU YIL 916.SI DÜZENLENEN ORDULU MUSTAFA PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞ …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir