AŞIRI YAĞIŞLARIN İZLERİ KIYILARDAN SİLİNİYOR

AŞIRI YAĞIŞLARIN İZLERİ KIYILARDAN SİLİNİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AŞIRI YAĞIŞLAR SONRASI KIYILARIN TEMİZLENMESİ İÇİN SEFERBER OLDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yaşanan aşırı yağışlar sonrası kirlenen Ordu sahillerini, oluşturduğu ekiplerle temizleyerek, yağmur suları ile taşınan ağaç ve çöplerden arındırıyor. Yaz sezonu dolayısıyla sıklıkla kullanılan plajlarda Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu çalışmalar ise vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılanarak takdir topluyor.

Ordu’da geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağış, ırmak ve dere yataklarının debisinde artışa sebep oldu. Aşırı yağışlarla ırmak yataklarında bulunan birçok cisim yağmur suları ile denize taşındı. Aralıksız yağan yağmurlarla denize taşınan bu cisimler kıyaya vurarak hem görüntü kirliği hem de vatandaş sağlığını tehdit eden bir durum oluşturdu.

40 PERSONEL 18 İŞ MAKİNASI GÖREV BAŞINDA

Bunun üzerine harekete geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Gülyalı, Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde çalışma başlattı. 40 personel ve 18 iş makinasının görev aldığı çalışmalarda yağmur sularının getirdiği cisimler temizleniyor. Ağır tonajlı iş makinalarının yanı sıra traktör arkası çekilir tip plaj temizlik makinalarıyla da kumlar elenip içerisinde bulunan her türden atığın (çöp, izmarit, cam, taş, organik atıklar vb.) temizlenmesi sağlanıyor.

Yaz sezonu dolayısıyla sıklıkla kullanılan plajlarda Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu çalışmalar ise vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılanarak takdir topluyor.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU AYBASTI PERŞEMBE YAYLASINDA BU YIL 916.SI DÜZENLENEN ORDULU MUSTAFA PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞ …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir