BAŞKAN TAVLI, “CUMHURİYETİMİZ GENÇLERİMİZLE HER DAİM VAR OLACAKTIR”

BAŞKAN TAVLI, “CUMHURİYETİMİZ GENÇLERİMİZLE HER DAİM VAR OLACAKTIR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Milli Mücadelenin önemine değinerek “bağımsızlık için atılan bir adımla başlayan Milli Mücadelede bugün kendi ayakları üzerinde duran ve mazlumların sesi olan bir devletin bireyi olmanın gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimiz gençlerimizle her daim var olacaktır” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 103 yıl önce Samsun’dan yaktığı bağımsızlık meşalesinin yıldönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlandı.

Başkan Tavlı mesajında, bağımsızlık mücadelesinde gençlerin önemine dikkat çekerek, “bir ülkenin bağımsızlıkla mücadelesinde genç nüfusun önemi her kesim tarafından bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan 103 yıl önce birçok sıkıntılarla başlattığı Milli Mücadele ile ülkemiz bugün kendi savunma sanayisini üreten hatta ihraç eden hale gelmiştir. Gençlerimizin de büyük katkıları olan Milli Mücadele döneminde verdiğimiz insanüstü çaba ve inançla bugün tam bağımsız bir ülkede yaşamaktan gurur ve onur duyuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız’ sözünde de ifade ettiği şekilde gençlerimize önem veriyor, bu gayretimizi şehrimizde hizmetlere dönüştürüyoruz. Her türlü zorluğa rağmen bizlere bu vatanı armağan eden ecdadımıza minnetimizi bir kez daha tekrarlıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş savaşının kahramanlarını, şehit ve gazilerini saygı ve şükranla anıyorum”.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir