BAŞKAN TAVLI; “KADİR GECESİ’NE ULAŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ”

BAŞKAN TAVLI; “KADİR GECESİ’NE ULAŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Bin aydan daha hayırlı olan ve içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Kadir Gecesi’ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi. 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı, mesajında, “Bin aydan daha hayırlı olan bu gecede, iman edenlerin ruh dünyasındaki huzur daha da artacaktır.” dedi.

“Rabbim, Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı bizlere nasip etsin”

Kadir Gecesi’nin eşsiz bir imkân sunduğunu ifade eden Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yüce Allah’ın insanoğluna son mesajı olan Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne inmeye başladığı gece olan Kadir Gecesi, dinimizin en kutsal gecelerindendir. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan, içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Kadir Gecesi’ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Rabbimiz, Kadir Gecesi’ni Ramazan’ın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır. Kur’an-ı Kerim’de bu geceye müstakil bir sure tahsis eden Yüce Rabbimiz, gecenin değerini de bizzat haber vermiştir. Rabbim İslam âlemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı bizlere nasip etsin. Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla idrak ettiğimiz bu mübarek ay, Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşmaktadır. Bu mübarek gecede vatanımızın bekası için sınır içinde ve sınır ötesinde mücadele eden silahlı kuvvetlerimiz, İslam sancağını hamisi olan ülkemiz ve tüm mazlumlar için dualar etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi’ni en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Yüce Mevla’dan barış ve huzur içinde bizleri Ramazan Bayramı’na da eriştirmesini diliyor, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir