BÜYÜKŞEHİR METİN TİRKİL’İ EBEDİYETE UĞURLADI

BÜYÜKŞEHİR METİN TİRKİL’İ EBEDİYETE UĞURLADI

METİN TİRKİL İÇİN BELEDİYE ÖNÜNDE TÖREN DÜZENLENDİ

Geçirdiği elim kaza sonucu hayatını kaybeden Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı personeli Metin Tirkil, düzenlenen cenaze töreni ve kılınan namazın ardından dualarla ebediyete uğurlandı.

Vefatı ile ailesini, sevenlerini ve mesai arkadaşlarını yasa boğan Metin Tirkil için görev yaptığı Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde tören düzenlendi. Törene, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Tirkil’in ailesi, yakınları, daire başkanları, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“HER ZAMAN KALBİMİZDE TAŞIYACAĞIZ”

Cenaze töreninde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Hayatımın en zor konuşmalarından bir tanesini yapıyorum” dedi.

‘Metin Tirkil kardeşimizi her zaman kalbimizde taşıyacağız’ diyen Başkan Güler, “Metin Tirkil kardeşimizi genç yaşında kaybettik. Çalışma arkadaşımızı, kardeşimizi, genç yaşta toprağa uğurluyoruz. Allah mekânını cennet eylesin. Kaderli ailesine ve tüm mesai arkadaşlarına baş sağlığı diliyorum. Görevinin başında kaybettiğimiz kardeşimizi çok anlamlı bir şekilde bayrağımıza sardık, görev şehidi olarak kabul ediyor ve kalbimizde taşıyoruz. İnşallah bu elim olaylar son bulur. Böylece üzücü olayları noktalamış oluruz. Söylenecek çok bir şey yok. Hepimiz onu kalbimizde taşıyacağız” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesince belediye önünde düzenlenen törenin ardından Altınordu İmam Hatip Camiinde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı sonrası Merhum Metin Tirkil, toprağa verilmek üzere baba ocağı Kabadüz ilçesine bağlı Gülpınar Mahallesi’ne uğurlandı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir