BÜYÜKŞEHİR YOLLARIN GÜVENLİĞİNİ ARTTIRIYOR

BÜYÜKŞEHİR YOLLARIN GÜVENLİĞİNİ ARTTIRIYOR

AĞAÇ BUDAMA MAKİNASI İLE ÇALIŞMALAR HIZLI İLERLİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yabani otlar ve yol kenarlarında araçların geçişi sırasında görüşe engel olan ağaç dallarını budayan makineyi araç filosuna kattı.

Ulaşımdan alt yapıya, tarımdan teknolojiye birçok alanda çalışmalar gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, sürücü ve yayaların güvenliğine de büyük önem veriyor. Ordu’nun bitki örtüsünün geniş yapraklı ağaçlardan oluşması, yol güzergâhında görüş mesafesinin düşmesine neden oluyor. Boyları uzayan ağaçların yaprakları ve yabani otlar, engebeli ve bol virajlı olan yollarda sürücülerin görüş açısını engellerken kazalara da davetiye çıkarabiliyor.

AĞAÇ BUDAMA MAKİNASI İLE ÇALIŞMALAR HIZLI İLERLİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi de bu durumun önüne geçebilmek ve kaza riskini en aza indirmek amacıyla virajlı yol güzergâhlarında ve birçok noktada yola gelen ağaç dallarını ve yaban otlarını keserek budama işlemi gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesine katılan yeni iş makinaları ile budama işlemleri daha hızlı ilerliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekiplerince yol güzergâhlarında bulunan ve sürücülerin görüş açısını engelleyen ağaçlarda periyodik olarak yapılan budama çalışmalarına büyük destek verilirken bu uygulama sürücülerin de beğenisini topluyor.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU AYBASTI PERŞEMBE YAYLASINDA BU YIL 916.SI DÜZENLENEN ORDULU MUSTAFA PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞ …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir