BÜYÜKŞEHİRDEN DEZENFEKTE SEFERBERLİĞİ

BÜYÜKŞEHİRDEN DEZENFEKTE SEFERBERLİĞİ

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vaka artış oranına göre haritada yüksek riskli olan Ordu ilinin düşük riskli gruba girebilmesi için il genelinde dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Türkiye’de vakanın ilk görüldüğü günden bu yana salgınla mücadelede ön saflarda yer alan Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, 19 ilçede gerçekleştirdiği dezenfeksiyon çalışmalarıyla salgının yayılmasını önleyici tedbirler alıyor. Tüm kamu kurumları, toplu taşıma araçları, ticari taksiler, otogarlar, dolmuş durakları, umumi tuvaletler, camiler, şadırvanlar, alt ve üst geçitler, çocuk parkları, pozitif olan vatandaşların ikametlerinin ortak alanları gibi halkın en fazla temas halinde olduğu alanlarda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiren ekipler, 2021 yılında 11 bin 329 alanda uygulama yaptı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU 19 İLÇEMİZDE SÜRDÜRÜYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçede halkın ortak kullanım alanları başta olmak üzere birçok alanda dezenfekte çalışması yapıldığını söyledi. Vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymasının vakaları azaltacağını hatırlatan Daire Başkanı Okutucu “Sağlık Bakanlığı şehrimizin vaka artış oranına göre yüksek riskli grupta olduğunu açıkladı. Ordu’nun düşük riskli gruba girmesi için vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor. Biz üzerimize düşen sorumluluğu 19 ilçemizde sürdürüyoruz. Ama sadece bizim değil, vatandaşlarımızın da kişisel önlemlerini alması gerekiyor. Öncelikli olarak vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları şehrimizde artan vakaları önleyecektir. Bu kurallara asla taviz vermemiz gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak biz 19 ilçemizde halkımızın ortak kullanım alanları ve tüm kamu kurumlarında dezenfekte çalışması yapıyoruz. Halkımızın en fazla temas halinde olduğu alanlarda yaptığımız dezenfekte çalışmalarıyla riskleri daha aza düşürüyoruz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir