BÜYÜKŞEHİR’DEN KORGAN’A DEV YATIRIM

BÜYÜKŞEHİR’DEN KORGAN’A DEV YATIRIM

KORGAN  60 KM ASFALT VE BETON İLE BULUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in ulaşım hamlesi ile ilçelerin kaderi değişti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Korgan ilçesinde 2019 yılından bu yana 60 km yolu asfalt ve beton ile buluşturdu. İlçe merkezindeki birçok sokak ve caddenin altyapısı günün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yeniden düzenlendi. Sülük Gölü ve çevresindeki 23 mahalleye ulaşım sağlayan yoldaki 80 yıllık heyelan durduruldu.

Türkiye’nin en zor coğrafyalarından ve kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da, ulaşım seferberliği sürüyor. Toplam yol ağı, Türkiye ortalamasının 4 katından fazla olan kentte, ilçelerde sürdürülen yol çalışmalarında büyük aşama kaydedildi. 19 ilçede kurduğu şantiyelerle ilin çehresi ve kaderini değiştiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, belirlenen program çerçevesinde, mahalle ve grup yollarında, standardı yüksek, konforlu bir ulaşımın kapılarını araladı.

60 KM YOL ASFALT İLE BULUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Korgan ilçesinde 2019 yılından bu yana yaptığı yol çalışmaları kapsamında 41 km emilsüyon kaplama, 8 km sıcak asfalt ve 11 km beton yol olmak üzere toplamda 60 km yolu konforlu bir yapıya dönüştürdü.

KONFORLU BİR ULAŞIM İÇİN SEFERBERLİK SÜRÜYOR

Korgan ilçesinde gerçekleşen asfalt ve beton yol çalışmalarının yanı sıra 14 km yeni yol açma ve genişletme, 334 km stabilize yol yapım, 771 km reglaj, 565 km hendek temizliği, 10 bin 281 ton asfalt yama, 6 bin 272 metre yağmursuyu hattı, 10 bin 845 m³ taş duvar ve 23 metre menfez çalışması yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

80 YILLIK HEYELANI BÜYÜKŞEHİR DURDURDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçede gerçekleştirdiği ulaşım yatırımları sırasında, ilçenin 80 yıllık kangren olmuş bir sorununu da çözüme kavuşturdu. Korgan ilçesinde yapılan çalışmayla, Sülük Gölü ve çevresinde 80 yıldan bu yana risk altında olan 23 mahalle ve 200 ev heyelan riskinden kurtuldu. Heyelanlara neden olan suların bir araya toplanmasıyla ise mahallelere içme suyu temin edildi. 

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir