BÜYÜKŞEHİR’İN YAZILIMLARINA İLGİ ARTIYOR

BÜYÜKŞEHİR’İN YAZILIMLARINA İLGİ ARTIYOR

ORDU KENDİ YAZILIMLARIYLA FARKINI ORTAYA KOYUYOR

ORYAZ, AKILLI BİSİKLET YAZILIMI İÇİN İLK ANLAŞMASINI YAPTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORYAZ AŞ. mühendisleri tarafından geliştirilen yerli ve milli yazılımlar birçok kurum ve kuruluşun ilgisini çekiyor. Şu ana kadar akıllı sayaçlar başta olmak üzere birçok ürününün yurt içi satışını yapan ORYAZ, şimdi ise yine tamamen kendi üretimi olan Akıllı Bisiklet Sistemleri yazılımı ve kurulumu için Osmaniye Belediyesi ile anlaşma imzaladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak ve Ordu’yu bir yazılım üssü haline getirmek amacıyla temellerini attığı Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ordu Yazılım AŞ. (ORYAZ), Ordu başta olmak üzere diğer şehirlerin de dijital dönüşümünü sağlayacak projeler üretmeye devam ediyor.

YERLİ VE MİLLİ YAZILIM GELİŞTİRDİ

Bu kapsamda yazılım çalışmalarını sürdüren ORYAZ Ar-Ge ekibi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla bisiklet dubalarındaki elektronik kart, yönetici kiosk ve elektronik kartlarını kendisi tasarlayarak üretime geçti. Bu çalışmanın ardından ORYAZ mühendisleri yine kartların programlamasını yaparak mobil uygulama ve web sitesinden yönetilebilir hale getirerek tamamladığı çalışma ile yerli ve milli bir Akıllı Bisiklet Sistemleri yazılımı geliştirdi.

HER PLATFORMDA İLGİ GÖRDÜ

Ordu Büyükşehir Belediye tarafından yapılan bu çalışmalar, görücüye çıktığı tüm platformlarda ilgiyle takip edildi. Bu doğrultuda 2021 yılında Gaziantep’de düzenlenen EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknoloji Fuarı’nda teknoloji konseptin de elektronik sistemler ve yazılım projeleriyle öne çıkan ve yoğun ilgi gören Akıllı Bisiklet Sistemine siparişler gelmeye başladı.

İLK TALİPLİ OSMANİYE BELEDİYESİ

Akıllı Bisiklet Sistemleri’nin ilk taliplisi Osmaniye Belediyesi oldu. Başlangıç olarak 40 bisiklet, 60 duba ve 6 lokasyon için Osmaniye Belediyesi ile Akıllı Bisiklet Sistemleri üzerine anlaşma imzalandı. Anlaşma, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıddık Karayiğit ve ORYAZ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aşkın Baş tarafından gerçekleştirildi. Taraflar ilk teslimatın ardından 300 bisikletlik bir potansiyel üzerine de prensip anlaşmasına vardı.

ORYAZ’IN DİĞER YAZILIMLARINA DA İLGİ YOĞUN

Ayrıca ORYAZ AŞ’nin ürettiği diğer Coğrafi Bilgi Sistemi tabanlı yazılımlarda ilgi görmeye başladı. Bir Büyükşehir Belediyesi ile AYKOME yazılımı için prensip anlaşmasına varılırken yakın zamanda satış, eğitim ve teslimat yapılması hedefleniyor.

Akıllı Bisikleti Sistemi içinde Osmaniye hariç 2 il ile de görüşmelerine devam ediyor.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR BİN YILLIK FESTİVALDE HEYECAN ZİRVE YAPACAK ORDU GÜREŞE DOYACAK Bin yıllık geçmişi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir