Eğitim Camiamız İçin “Hayatımız İletişim” Semineri Düzenlendi


Eğitim Camiamız İçin “Hayatımız İletişim” Semineri Düzenlendi

Ordu genelinde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen ‘Hayatımız İletişim’ seminerine, Vali Tuncay Sonel, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu da katıldı.

 ‘Hayatımız İletişim’ seminerinde, 25 yıllık televizyon habercisi, akademisyen ve TGRT Haber TV Spikeri Mehmet Aydın, deneyimli radyocu ve Radyo Turkuaz programcısı Hopdedik Ayhan (Güngör), deneyimli radyocu ve Radyo 7 program sunucusu ve akademisyen Umut Öztürk tarafından iletişimin tüm boyutları hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

‘Hayatımız İletişim’ seminerine konuşmacı olarak katılan Mehmet Aydın; etkili konuşma, diksiyon ve hitabet, topluluk önünde konuşma, beden dili ve iletişim hataları, Umut Öztürk; kelimelerin gücü, iletişimin psikoloji ve sosyolojiye yansımaları, iletişim kaynaklarını etkin kullanma, Hopdedik Ayhan; sosyal medyanın nasıl kullanılıp kullanılmayacağı, sosyal medyanın yaşantımıza etkileri, yeni nesil medya kuramları, konularında uygulamalı ve eğlenceli bir anlatım tarzıyla sunum yaptı.

Programın sonunda, ‘Hayatımız İletişim’ seminerine konuşmacı olarak katılan Mehmet Aydın, Hopdedik Ayhan ve Umut Öztürk’e çiçek takdim ederek, teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, “Eğitim camiamız adına bir birinden kıymetli üç dostumuza Ordu’muza hoş geldiniz diyorum. Onlar sunum yaparken zaman su gibi geçti. Hep birlikte onların anlatımından keyif aldık. Mehmet kardeşimize, Ayhan kardeşimize, Umut kardeşimize yolları, bahtları açık olsun diyoruz. Ordu’muzda sizleri görmek ve ağırlamak bizim için keyifti” diye konuştu.

Eğitim camiasına çok kıymet ve önem verdiğini ifade eden Vali Sonel, “19 ilçemizle birlikte biz kocaman bir aileyiz. Bu kocaman ailenin içerisinde ise eğitim camiamız, kıymetli öğretmenlerimiz çok önemli. Çok başarılı ve kıymetli bir İl Milli Eğitim Müdürümüz var. Eğitimde, hem Sayın Cumhurbaşkanımızın, hem Sayın Milli Eğitim Bakanımızın, hem de Ordulu iş insanlarımızın, hayırseverlerimizin destekleriyle yaklaşık 23 ayda 51 okula ulaşmamız, bunun göstergesidir. Bu bir gönül işi ve birliktelik işidir. Rabbim sizlere de her konuda yardımcı olsun. Her zaman başımızın tacısınız. Kapımız sizlere her daim açık” şeklinde konuştu.

Programın gerçekleştirilmesinde verdiği destek ve katkıdan dolayı Vali Tuncay Sonel’e teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu da, “Gerçekten harika bir program oldu. Mutlu olduk, şeref duyduk. Yönetici Gelişim Programı kapsamında bizler burada bulunan ilçe müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimizle birlikte yaklaşık 1,5 aydır hitabet, diksiyon, iletişim, organizasyon alanlarında birçok seminer çalışması yapmıştık. Sayın Valimizin himayelerinde de değerli konuklarımızla birlikte pastanın çileği kondu. Bize bu imkanı sağladığı için Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Değerli konuklarımıza da yarı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Tuncay Sonel’in eğitime verdiği destek ve katkılardan dolayı Ordu’nun ‘Eğitim Kenti’ olarak anılmaya başladığını ifade eden Mehmet Fatih Vargeloğlu, “Ordu’ya geldiği günden beri eğitim alanında koşturan, gerek eğitim yatırımları noktasında, gerekse akademik çalışmalarda, gerekse bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlerde, bu tür seminerlerle öğretmenlerimizin yanında olan Ordu’muzun ‘Eğitim Kenti’ olarak anılmasına vesile olan Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte, burada bulunan yönetici arkadaşlarımızla şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, hem Karadeniz’de, hem de Türkiye’de projeleriyle, bilimsel çalışmalarıyla, sosyal kültürel faaliyetleriyle omuz omuza veren harika bir ekibimiz var. Onlara da iyi ki varsınız demek istiyorum. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programa konuşmacı olarak katılan Mehmet Aydın, Hopdedik Ayhan ve Umut Öztürk, Ordu’nun çok güzel ve mutlaka görülmesi gerek bir şehir olduğunu belirterek, “Böylesine güzel bir şehirde, geleceğimizin teminatı gençlerimiz, çocuklarımızı yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimizle, eğitim camiamızın yöneticileriyle bir arada olmaktan çok mutlu olduk. Bizleri bu güzel programda buluşturan, bir araya gelmemize vesile olan Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e çok teşekkür ediyoruz. İnşallah başka bir programda tekrar bir arada oluruz” diyerek, duygularını dile getirdiler.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir