EĞİTİM İÇİN GELDİKLERİ ORDU’YA HAYRAN KALDILAR

EĞİTİM İÇİN GELDİKLERİ ORDU’YA HAYRAN KALDILAR

FARKLI İLLERDEN EĞİTİM İÇİN ORDU’YA GELEN YAKLAŞIK 150 KİŞİ ŞEHRİN GÜZELLİKLERİNİ YAKINDAN GÖRDÜ

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi Kurtarma ve Söndürme Ekipmanları Tanıtım Programı kapsamında 16 Büyükşehir, 14 il, 13 İlçe Belediyesi ile 2 Üniversite ve Türkiye Belediyeler Birliği Eğitim Biriminden şehre gelen yaklaşık 150 kişi ilin tarihi ve turistik güzelliklerini görme fırsatı elde etti.

Şehit Temel Şimşir Gemisi ile ilk olarak Ordu’yu denizden seyreden ziyaretçiler ardından teleferikle Boztepe’ye çıktı. Ordu’ya hayran kaldıklarını ifade eden ziyaretçiler, birçok Büyükşehir Belediyesine göre Ordu’yu atağa geçmiş ve gelişmiş bir il olarak gördüklerini söyledi.

“ORDU HER ALANDA ATAĞA GEÇEN BİR İL”

Gümüşhane Üniversitesi İtfaiyecilik ve Sivil Savunma Bölümü Öğretim Görevlisi Erdem soylu ile Giresun Üniversitesi Sivil Savunma İtfaiyecilik Bölümü Öğretim Görevlisi Ali Şükrü Cihan, Ordu’nun atağa geçen bir il olduğuna dikkat çekti. Soylu ve Cihan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ordu’da gördüğümüz misafirperverliğe hayran kaldık. Bunun için Büyükşehir Belediyesi yönetimine teşekkür ederiz. OBİTEM’de bizim için güzel bir program düzenlendi. Türkiye’nin her yerinden itfaiyecilerle fikir alışverişinde bulunduk. Gelip geçiyoruz ama Ordu’nun bu kadar gelişmiş olduğunu yeni fark ediyoruz. Ordu sonradan Büyükşehir olmasına rağmen her anlamda atakta olan bir ille karşı karşıya kaldık. İtfaiye teşkilatı, teşkilat yapısı, Karadeniz’in tek İtfaiye Eğitim Merkezine sahip olması ve çeşitli ve sayılı güçteki itfaiyecileri burada ağırlaması ilin gelişimine dair farkındalık oluşturuyor. Ordu çok güzel bir il adeta Karadeniz’in incisi. Ordu Büyükşehir Belediyesine yapmış olduğu çalışmalar için de teşekkür ediyoruz.”

“İNŞALLAH TEKRAR GELMEK FIRSATI ELDE EDERİZ”

Eğitim programının kendileri için son derece faydalı olduğunu ifade eden TİBDER (Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği) Genel Başkanı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Halil Yılmaz, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Kırıkkale Yahşihan İtfaiyesi personeli Zehra Kuşdoğan ve Bilecik İtfaiyesi personeli Onur Kemal’da düzenlenen program için Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür etti.

Ordu’nun göz kamaştıran bir şehir olduğuna vurgu yapan ziyaretçiler Ordu’ya tekrar gelme fırsatı elde etmek istediklerini söyleyerek konuşmalarını şunları kaydetti:

“Eğitim programı katılımcılar için son derece faydalı oldu. Ordu yeşili mavisiyle göz kamaştırıcı bir şehir. OBİTEM çok güzel bir merkez. Ordu iline de ayrıca hayran kaldık. İnsanlar gelsinler ve görsünler kendilerinin de beğeneceğine eminiz. Düzenlenen olağanüstü organizasyon için Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz. Düzenlenen program kapsamında Ordu’nun coğrafi güzelliklerini de yakından görme fırsatı elde etmiş olduk. Her şey en ince detayına kadar düşünülmüş. İnşallah tekrar gelmek fırsatı elde ederiz. Gösterilen ilgiden son derece memnun kaldık. OBİTEM’de güzel bir eğitim programı gerçekleştirildi ve bizler için Ordu gezisi düzenlendi. Emek veren herkese teşekkür ederiz.”

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir