HAYALDİ GERÇEK OLDU

HAYALDİ GERÇEK OLDU

DÖRT İLÇEYE BAĞLANTI SAĞLAYACAK

Ordu’nun Gölköy ilçesinde özlemle beklenen Çetilli, Ahmetli ve Direkli Mahallesi grup yolu sıcak asfalta kavuştu. Toplam uzunluğu 20 km olan güzergahta yol çizgi çalışmaları da tamamlandı.

Ordu’da yıllar süren bir yol hayali daha gerçek oldu. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Gölköy’ün Çetilli, Ahmetli ve Direkli mahallesi grup yolunda sıcak asfalt çalışmaları sona erdi.

Güzergah boyunca çizgi çalışmaları yapıldı. Coğrafi olarak engebeli bir yapıya sahip olan bölgedeki ulaşım kalitesi arttı. Gölköy ile birlikte Gürgentepe, Çatalpınar ve Kabataş ilçelerine de bağlantı sağlayan güzergâh ilçeler arasındaki sosyal, kültürel ve ticari yaşama da büyük katkı sağlayacak.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yıllar süren bir hayali daha gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

BAŞKAN GÜLER: “BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Başkan Güler açıklamasında, “Bölge halkının dereyolu olarak tabir ettiği kış ve sisten etkilenmeyecek 20 kilometrelik yolun, son 4 kilometrelik kısmını sıcak asfalta kavuşturduk. Yol çizgi çalışmalarını tamamladık. Bu güzergah aynı zamanda bir ticaret yolu. 4 ilçeyi birbirine bağlayıp Tokat Reşadiye hattını da buraya taşıyacak. Kar yağışı ile birlikte, Gürgentepe-Aybastı hattını kullanmadan, Mesudiye, Reşadiye ve Baydarlı’dan vatandaşlar bu hattı kullanabilecek. Yoğun bir nüfusa hizmet verecek olan grup yolumuz bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir