OBİTEM KAPILARINI MİNİK ÖĞRENCİLERE AÇTI

OBİTEM KAPILARINI MİNİK ÖĞRENCİLERE AÇTI

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan İtfaiye Eğitim Merkezi (OBİTEM) kapılarını Yalçın Çelebi Anaokulu öğrencilerine açtı.

2020 yılından bu yana gerçekleştirmiş olduğu eğitim faaliyetleri ile bölgede itfaiye eğitimleri konusunda ön plana çıkmayı başaran OBİTEM’de miniklere itfaiyenin görevleri ve işleyişi hakkında bilgilendirme yapılırken itfaiye mesleği tanıtıldı.

İtfaiye araçları ve eğitim simülatörlerini yakından görme fırsatı elde eden miniklerin heyecanı gözlerinden okundu. Düzenlenen bilgilendirici eğitimlerin sonunda öğrencilere Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından itfaiye gönüllüsü sertifikası da takdim edildi.

EĞLENCELİ BİR GÜN GEÇİRDİLER 

Etkinliklerde öğrencilere ilk olarak 112 Acil Çağrı Merkezinin önemi anlatıldı. Öğrencilere itfaiye araçları tanıtılarak yangın çeşitleri, itfaiyenin görevleri, yangın söndürmede kullanılan araç, kıyafet ve malzemeler hakkında bilgi verildi. İtfaiye hakkında çizgi film ve renkli görsellerden oluşan sunumları izleyen öğrencilere uygulamalı olarak itfaiye kıyafetleri giydirilerek maketlerle küçük çaplı tatbikatlar da yapıldı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR BİN YILLIK FESTİVALDE HEYECAN ZİRVE YAPACAK ORDU GÜREŞE DOYACAK Bin yıllık geçmişi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir