ORDU VALİLİĞİ 2022 ASAYİŞ OLAYLARLA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAYINLADI

Ordu Valiliği 2022 yılında Emniyet ekiplerince gerçekleştirilen asayiş olayları ile ilgili açıklama yayınladı.

Ordu Valiliğince yapılan açıklama şöyle;

“Ordu İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde; 2022 yılında meydana gelen (8.108) asayiş olayında, (7.155) şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir. Potansiyel suçların caydırılması, suçun önlenmesi maksadıyla dönem içerisinde (72.443) önleyici kolluk devriyesi icra edilmiştir.

Vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla önleyici kolluk hizmetlerinin planlı bir şekilde yürütülmesine devam edilmektedir.

2022 yılında ‘‘FETÖ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak’’ suçundan arandığı tespit edilen (13), ‘‘PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma/Silahlı Terör Örgütü Propagandası Yapmak’’ suçundan arandığı tespit edilen (6) ve ‘‘DEAŞ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak’’ suçundan arandığı tespit edilen (2) olmak üzere toplam (21) şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş, (14) şahıs tutuklanmış, (7) şahıs tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

Yıl içerisinde uyuşturucuya yönelik operasyon sayıları artırılmış ve yapılan çalışmalar sonucunda meydana gelen (265) Narkotik ve Psikotrop Madde Kaçakçılığı olayında; (40.633) kg esrar, (1.472) kök kenevir bitkisi, (322) adet sentetik hap ile birlikte çok sayıda uyuşturucu madde ve kullanma aparatı ele geçirilmiştir. Uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında önleyici kolluk hizmetleri önemli bir yer tutmakta olup uyuşturucuyla mücadeleye yönelik çalışmalar aralıksız sürdürülmektedir.

Yine bu dönem içerisinde meydana gelen (96) Kaçakçılık ve Mali Suç olayında; (5.637) litre kaçak akaryakıt, (720) paket kaçak sigara, (229) kg kaçak tütün, (308) litre kaçak içki, (107) adet sikke ve (205) adet sahte banknot ele geçirilmiş, bu olaylarda (155) şüpheli hakkında işlem yapılarak adli makamlara sevk edilmiştir.

Aynı dönem içerisinde meydana gelen (50) Göçmen Kaçakçılığı olayında; ülkemize yasa dışı yollarla giriş yapan (542) yabancı uyruklu şahıs yakalanmış, (368) düzensiz göçmen sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi koordinesinde Geri Gönderme Merkezine sevk edilmiş ve (174) düzensiz göçmen ise terke davet edilerek serbest bırakılmıştır.

2022 yılında bir önceki yıla göre alınan tedbirlerin artırılması ile bağ/bahçe ve tarladan hırsızlık olaylarında ise %19’luk bir azalış sağlanmıştır. Meydana gelen hırsızlık olaylarında (515) şüpheli şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş, (34) şahıs tutuklanmıştır.”

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir