ORDU’DA KANO VE YELKEN İLE TANIŞMAYAN ÇOCUK KALMAYACAK

ORDU’DA KANO VE YELKEN İLE TANIŞMAYAN ÇOCUK KALMAYACAK

ÜNYE’DE 40 ÇOCUK EĞİTİMLERE BAŞLADI

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde Ordu’da yelken ve kano ile tanışmayan çocuk kalmayacak. 

Başkan Güler’in çocukların su sporlarına ilgisini artırmak ve Ordu’nun su sporları alanında adından söz ettiren bir il olması hedefiyle yürüttüğü çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Daha öncesinde Ordu’da yaygın olarak kullanılmayan yelken ve kano sporu artık Ordu’nun 19 ilçesinde yaygınlaşıyor.

İlk olarak Altınordu ilçesinde kurulan Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile yelken ve kano eğitimlerine başlayan Büyükşehir Belediyesi, eğitimleri il geneline yayıyor. Bu kapsamda kıyı şeridinde bulunan ilçelerden biri olan Ünye’de de eğitimler başladı. Yaklaşık 40 çocuk ile eğitimlerin başladığı ilçede öğrenciler hem doyasıya eğlencenin tadını çıkarıyor hem de su sporlarında profesyonel sporcu olarak yetiştiriliyor.

“ORDU’DA BARBAROSLAR YETİŞTİRİYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik Başkan Güler’in vizyonu ile Ordu’dan yeni sporcular çıkacağını belirtti.

Başkan Vekili Atik şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyemiz tarafından sayın Bakanımızın vizyonuyla Ordu’nun Barbarosları yetişiyor diye bir proje başlatmıştık. Bu proje kapsamında Ünye’de de yelken ve kano eğitimlerini başlatmış bulunmaktayız. Çocuklarımız, gençler ve aileleri böyle bir çalışmanın yapılmasından dolayı son derece mutlular. Ayrıca burada eğitim verdiğimiz kano ve yelkenleri kendimiz imal edip, kendimiz kullanıyoruz ve vatandaşlarımızın hizmetine ücretsiz sunuyoruz. Şu anda Ünye’de 40 öğrenci yelken eğitimlerine başladı. Altınordu ilçemizde de eğitimlerimiz devam ediyor. Bölgemizden sporcular çıkarmak ve denizle bütünleşmek anlamında güzel bir etkinlik oluyor.”

“OLDUKÇA EĞLENCELİ BİR SPORU ÖĞRENİYORUZ”

Ünye’de başlatılan kursta eğitim alan öğrenciler, oldukça eğlenceli bir sporu öğrendiklerini söyledi. Bu imkânı kendilerine verdikleri için Büyükşehir Belediyesine de teşekkür eden öğrenciler, “Burada kendi teknemizin kaptanı oluyoruz. Arkadaşlarımız ile eğleniyoruz. Öğretmenimizin eşliğinde yelkene nasıl binilip, inileceğini, denizlerde nasıl kullanılacağını öğreniyoruz ve açılıyoruz. Bu imkânı bize verdiği için Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz”dedi.  

“BU BİZLER VE ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS”

Öğrenci velileri ise “Çocuklarımız yelkenle burada tanıştı. Bu bizler ve çocuklarımız için büyük bir şans. Buna vesile olan Ordu Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Deniz şehri olan Ünye’de böyle şeylerin olmasını, hatta bunun genişlemesini ve kano, yelken gibi sporların daha da gelişmesini temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU AYBASTI PERŞEMBE YAYLASINDA BU YIL 916.SI DÜZENLENEN ORDULU MUSTAFA PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞ …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir