PELİTLİYATAK MAHALLESİ’NDE HİZMET SEFERBERLİĞİ

Ünye’nin kırsalda büyük mahallelerinden olan Pelitliyatak Mahallesi’nde ulaşımdan sosyal tesise kadar birçok yatırımın yapıldığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Yarım asırlık ulaşım sorununu çözmenin yanı sıra çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal aktivite yapabileceği tesisi mahallemize kazandırdık. Çok yakında yeni meydan çalışmalarına da başlıyoruz” diyerek Pelitliyatak Meydanı’nın müjdesini verdi.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Muhammed Ali Gökkan ve kurum müdürleri Pelitliyatak Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle toplantısı Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ünye Belediyesi işbirliğiyle yapılarak hizmete açılan kapalı halı sahada gerçekleştirildi.

MUHTAR ÖZTÜRK, “UZUN YILLAR HİZMETTEN MAHRUM KALAN MAHALLEMİZDE SON YILLARDA GÜZEL HİZMETLER YAPILDI”

Mahallenin uzun yol ağına sahip olduğunu dile getiren Mahalle Muhtarı Burhan Öztürk, “Daha önce 12 muhtarlık, 1 belde belediye başkanı ve 9 meclis üyesi tarafından yönetilen mahallemiz, yaklaşık 160 km iç yol ağına sahip. Uzun yıllar hizmetten mahrum kalmış olan mahallemizde son zamanlarda çok güzel hizmetler yapıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler ve Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya yaptığı hizmetler nedeniyle mahalle sakinleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN TAVLI, “PELİTLİYATAK MAHALLEMİZDE ULAŞIMDA KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETTİK”

Ulaşımda yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında önemli mesafeler kaydettiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Seçim çalışmaları sırasında Pelitliyatak Mahallemize yaptığımız ziyaretlerde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Hemşerilerimizin birinci talebi mahalleye ulaşımı sağlayan yolun yapılması oldu. Biz de, Büyükşehir Belediyemizle birlikte mahalleye ulaşımı sağlayan yolun asfalt yapılması konusunda çalışmalarımızı sürdürdük ve rahat ve konforlu ulaşımla mahallemize ulaşmak mümkün oldu. Ayrıca mahalle grup yollarımızda yaptığımız beton yol çalışmalarıyla Pelitliyatak Mahallemizde ulaşım konforlu hale geldi. Beton yol çalışmalarımızla 40-50 yıllık sorunu kalıcı çözüme kavuşturduk. Bunun yanı sıra malzemeli bakım yaptığımız yollarımızla hem öğrencilerimizin, hem de vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırdık ” diye konuştu.

BAŞKAN TAVLI’DAN MEYDAN MÜJDESİ

Başkan Tavlı Pelitliyatak Mahallesi’nde ulaşım sorunlarının çözümünün yanı sıra kapalı halı sahanın da tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulduğunu ifade ederken Mahalle sakinlerine yeni meydan projesinin de müjdesini verdi.

Başkan Tavlı sözlerini şöyle sürdürdü; “Pelitliyatak Mahallemizde çocuklarımızın ve gençlerimizin aktivite yapabileceği sosyal alan yoktu. Vatandaşlarımız düğün sünnet gibi organizasyonları açık alanda yapmak zorunda kalıyordu. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile işbirliği içinde Pelitliyatak Mahallemize kapalı halı saha kazandırdık. Sadece çocuklarımız ve gençlerimizin sportif faaliyetini yapabileceği bir alan değil aynı zamanda sosyal faaliyetlerin de yapılabileceği bir alanı siz vatandaşlarımıza kazandırdık. Bu önemli hizmetin yanı sıra mahallemize bir de meydan kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyor. Proje aşamasının ardından kısa sürede çalışmalarına başlayacağımız meydanımızın müjdesini şimdiden vermek istiyorum.”  

KAYMAKAM IŞIK, “VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARINI YERİNDE DİNLİYORUZ”

Mahalle toplantılarıyla mahalle sakinlerinin sorunlarını yerinde dinlediklerini ifade eden Kaymakam Ayhan Işık ise “Mahallelerde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Sizlerle sohbet ederek ihtiyaçlarınıza yerinde çözüm bulacağız. Belediye Başkanımız yapılan hizmetlere ilişkin bilgiler verdi. Bundan sonra yapılacak çalışmaların istişaresini yapacağız” dedi.

Mahalle toplantısının ardından Kaymakam Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Muhammed Ali Gökkan Pelitliyatak Mahallesi’nde bulunan Şehit Fatih Efiloğlu’nun kabrini ziyaret etti.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir