Şehidimizi Dualar Eşliğinde Son Yolculuğuna Uğurladık


Şehidimizi Dualar Eşliğinde Son Yolculuğuna Uğurladık

İstanbul-Sultanbeyli’de dur ihtarına uymayan şüpheli aracın takibi sırasında kaza yaparak şehit olan Polis Memuru Hüseyin Duman, bugün dualar ve gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. 

Şehit Polis Memuru Hüseyin Duman için bugün saat 10.00’da İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesinde uğurlama töreni düzenlendi. Şehidin naaşı törenin ardından memleketi Ünye’de toprağa verilmek üzere uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına gönderildi. 

Samsun Çarşamba Havalimanında mülki ve askeri erkan tarafından karşılanan Şehit Polis Memuru Hüseyin Duman’ın naaşı, daha sonra karayoluyla Ünye ilçesine getirildi.

Şehit Polis Memuru Hüseyin Duman için Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Burada düzenlenen törene, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Vali Tuncay Sonel, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Fatsa Kaymakamı ve Ünye Kaymakam Vekili Ömer Lütfi Yaran, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, Ulubey Kaymakamı Soner Divli, Çatalpınar Kaymakamı Eyyüp Batuhan Ciğerci, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Ahmet Meydan, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ender Yanık, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, şehidimizin ailesi, yakınları, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte görev yaptığı meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.

Ünye Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende, Şehit Polis Memuru Hüseyin Duman’ın özgeçmişi okundu. İl Müftüsü İsmail Çiçek tarafından cenaze namazı kıldırılarak, helallik alındı. 

Şehit Polis Memuru Hüseyin Duman’ın cenazesi, Ünye Cumhuriyet Meydanı’n da düzenlenen cenaze töreninin ardından Ünye Aydıntepe mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi. 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çıtaklı, Vali Tuncay Sonel ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, şehidimizin babası Mustafa Duman’a, annesi Sultan Duman’a ve eşi Müge Duman’a başsağlığı dileğinde bulunarak, taziyelerini iletti. 

Törenin sonunda yapılan duanın ardından, şehit için saygı atışı yapıldı. Ardından Şehidimizin tabutuna sarılı Türk Bayrağı, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çıtaklı tarafından şehit babası Mustafa Duman’a, fotoğrafı ise Vali Tuncay Sonel ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş tarafından annesi Sultan Duman’a takdim edildi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir