Tarladan Sofraya Kadın Emeği Projesi’nin Protokolü İmzalandı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, kendi emeğini kazanca dönüştürerek aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlarımızın bir araya gelerek oluşturdukları kümelenme çalışmalarını desteklemek amacıyla hazırlanan “Tarladan Sofraya Kadın Emeği Projesi”nin protokolü imzalandı.

2 milyon 100 bin TL’lik toplam bütçeye sahip projenin protokolü, Valilik Toplantı Salonunda Vali Tuncay Sonel, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ve İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz tarafından imzalandı.

İlimizdeki Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatiflerinin başkanlarının da bulunduğu protokol imza töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, il genelinde 18 Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin bulunduğunu hatırlatarak, devlet olarak her zaman çalışkan Karadeniz kadınının yanında olduklarını söyledi.

Projenin tüm Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatiflerine hayırlı olmasını dileyen Vali Tuncay Sonel, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Ordu’muzun 19 ilçesine, her köşesine çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Devlet olarak sizlerin yanınızdayız. Karadeniz kadını çalışkandır. Son iki yıl içerisinde kurulan 18 Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimiz var ve müthiş bir ilerleme kaydediyor. Aile ekonomisine, ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyoruz. Proje, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatiflerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ise, Başkanlık olarak en özel projelerden birine imza attıklarına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Sayın Valimizin önderliğinde, Tarım ve Orman Müdürümüzün işe sahip çıkmasıyla, kooperatiflerimizin heyecanlarıyla oluşturulan bir proje. 18 kooperatifimize özellikle üretim ve istihdam odaklı, yaptıkları çalışmalara katkı sunmak amacıyla tarafımıza bir proje geldi. Bu projeyi değerlendirerek destek vermeyi uygun gördük. Projenin ilimize, ülkemize ve kadın kooperatiflerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Projeden faydalanacak 18 Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi adına söz alan Perşembe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Esin Baş, Vali Tuncay Sonel’in her zaman yanlarında olduklarını belirterek, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Baş, “Sayın Valimizin her zaman yanımızda ve arkamızda olduğunuzu bildiğimiz için, sizlere inanarak ve güvenerek bu yola çıktık. Hiçbir zaman ümidimizi kaybetmedik ve şimdi de onun güzel meyvelerini yiyoruz.” diye konuştu.

Fatsa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yasemin Kıran da söz alarak, “Bir kadın olarak düşünmeyin, bir kadının arkasında en az 3-4 tane çocuk var. Hepimizin aslında kendine göre işi var, ama kenarda, kuytu yerlerde kalan kadınlar var. Bu kadınlar, eşinin eline bakmasın, çocuklar babanın eline bakmasın diye onlara bir imkân kapısı açıldı. Valimiz başımızın üstünde, abimiz olarak her zaman yanımızda. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diyerek, sözlerini tamamladı.

“Tarladan Sofraya Kadın Emeği Projesi” kapsamında Fatsa, İkizce, Mesudiye (Yeşilce), Kabadüz, Kabataş, Çatalpınar ve Perşembe ilçelerinde faaliyet gösteren Kadın Girişi Üretim ve İşletme Kooperatifleri desteklenecek.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir