TBB’DEN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ÖDÜL

TBB’DEN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ÖDÜL

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Gıdanı koru” proje yarışmasında ödül almaya hak kazandı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ödülünü, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ takdim etti.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2022 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ankara’daki hizmet binasında düzenlendi. Toplantıya Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, il ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

Türkiye’nin Gıda Kayıpları ve İsrafının Önlenmesi, Azaltılması ve Yönetimine İlişkin Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nda yer alan gıdanın korunması, gıda atıklarının değerlendirilmesi, gıda kaybı ve israfının önlenmesine yönelik konularda belediyelerin yenilikçi fikirlerinin desteklenmesi ve benzeri konularda proje geliştirmelerinin teşvik edilmesi amacıyla Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 2021 yılı Nisan-Eylül ayları arasında “Gıdanı Koru Fikir ve Uygulama Proje Yarışması” düzenlendi.

Yarışmaya, “Gıdamızı da Koruruz Doğa’mızı da” isimli proje ile başvuru yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi ödül almaya hak kazandı.

Türkiye Belediyeleri Birliği hizmet binasında düzenlenen törende, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ödülünü, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ takdim etti.

Projeyle birlikte, ortaya çıkan bitkisel ve hayvansal atıkları ile sofralarda kalan yiyecek atıkları ayrı ayrı toplanarak Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği kaz yetiştiricilerine günlük yem tedariği olarak sunulacak. Projeyle birlikte, gıda israfının da önüne geçilmiş olacak.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir