ÜNYE’DE YOL ve ALTYAPI HİZMETLERİNDE TARİHİ YATIRIMLAR

Ünye Belediyesi yol hizmetleri üretiminde rekor üstüne rekor kırıyor. Sadece 2022 yılında 50 km beton yol, 600 km malzemeli yol bakımı, 60 bin metrekare beton parke yol ve 50 km asfalt yol yapımı gerçekleştirildi.

2019 yılı itibariyle ise bu rakam, 110 km Beton Yol, Bin 650 km Malzemeli Yol Bakım, 150 Bin Metrekare Parke Yol, 20 km Yeni Yol, 10 Bin Metreküp Taş Duvar, 15 km Yağmur Suyu Hattı, 20 km V Kanal, Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 120 km Sıcak Asfalt ve 15 km Sathi Kaplama şeklinde gerçekleşti.

Konkasör Şantiyeleri ve Beton Santrali Hizmetleri Arttırdı

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatlarıyla Killik bölgesinde 55 dönüm alan üzerine kurulan konkasör şantiyesi ve bu alana taşınan beton santrali sonrası yatırımlar hızlandı. Konkasör şantiyesinin yanı sıra, mevcut yapısı işler hale getirilen beton santrali ile birlikte, tesise çok sayıda iş makinesi de kazandırılarak tam donanımlı hale getirildi. Tüm bunların yanında yerinde üretimin önemine binaen Tekkiraz Karaarmut mevkiinde bir konkasör şantiyesi daha hizmete alındı.

Yol Yatırım Maliyetleri Düşürülerek Daha Çok Hizmet Üretildi

Ünye Belediyesinin gerçekleştirdiği tesis yatırımları ile yol yapım maliyetleri ciddi oranda azalttı. Tesislerle birlikte aynı maliyetlerle 2 kat üretim gerçekleştirilirken, aynı oranda zaman kazancı da sağlandı.

Başkan Tavlı, “100 Milyon Liralık Bir Tesisi İlçemizin Hizmetine Sunduk”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yaptığı açıklamada “Ünye’miz gerek engebeli, gerekse geniş arazi yapısı ile yaklaşık 3 bin kilometrelik yol ağına sahip bir ilçedir. Bu bağlamda göreve gelir gelmez yol yatırımlarına ciddi ağırlık verdik. Öncelikle maliyetleri düşürmek ve zaman kazanımı açısından yol üretimi anlamında kendi tesisiniz olması son derece önem taşıyor. Bunun bilinci ile Killik Bölgesinde son derece modern bir konkasör şantiyesini ilçemize kazandırdık. Bugün araç yatırımları ile beraber 100 milyon liralık bir değere sahip. Tesislerimiz ile birlikte yol yatırım hizmetlerimizi aynı maliyetle 2 katına çıkarmış olduk. Bunu sahada da çok net bir şekilde görüyoruz. Ünye’mizin her noktasında yol hizmetlerimiz artarak devam ediyor ve edecek” dedi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU AYBASTI PERŞEMBE YAYLASINDA BU YIL 916.SI DÜZENLENEN ORDULU MUSTAFA PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞ …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir