USLU YÖNETİMİNİ AÇIKLADI

Ünye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa USLU, 01 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleştirecek olan borsa seçimi için yönetimini açıkladı.

Başkan Uslu’nun açıklaması şöyle;

“1990 yılında kurulan Borsamız bugüne kadar demokratik ortamlarda, şeffaf ve üyelerinin iradesinin sandığa yansıdığı  olağan seçimlerini gerçekleştirmiş  ve bu güne kadar bu anlayışla gelmiştir.

Borsamızın bugünlere gelmesinde büyük emek veren  gelmiş -geçmiş  tüm yönetim ve meclis üyelerimize, borsa üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Borsamızın yeni dönem seçimleri  01.Ekim.2022 Cumartesi günü Borsamız salonunda gerçekleştirilecektir.

Bu yeni dönemde ben ve ekibim yeni hedefler, yeni başarılarda buluşmak, daha güzel işler yapmak amacı ile  borsamızın yönetimine talip olmuş bulunuyoruz.

En büyük temennimiz, borsa seçimlerimizin bu güne kadar olduğu gibi demokratik bir ortamda, üyelerimizin hür iradelerine dayanan şeffaf, şaibesiz bir şekilde sonuçlanmasıdır. Bu ortamın sağlanması için tüm sorumluluklarımızı yerine getirmekten hiçbir şekilde kaçınmadık.

2013 yılında ilk defa görevi devir aldığımız da  ülkemiz de bulunan 113 borsa arasında  31 sırada yer alan borsamızı ilk etap da  2018 yılında 23. sıraya, 2020 yılında 21 sıraya ve 2021 yılında ise 19. sıraya yükselterek ülkemizdeki borsalar arasında önemli bir yere getirmenin  gururunu yaşıyoruz.

Borsamıza, daha nitelikli, tüm ihtiyaçları karşılayan,  sadece üyelerimize değil toplumun tüm kesimlerine hizmet veren yeni bir borsa binası kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yaptığımız planlama ile 2021-24 yıllarını kapsayan borsamız stratejik planında İlçemize bir fakülte binası kazandırılması temel amaçlarımızdan biri olarak yer almış olup bu amaçla her yıl borsamız bütçesine ödenek koyulmaktadır.

Borsamızın Stratejik hedefleri arasında İlçemize bir yaşlı bakım evi yapılması da bulunmaktadır. Bu konuda yer tahsisi beklenmekte olup, bu tahsis gerçekleştiği takdirde gerekli çalışmalar başlatılacaktır.

Üyelerimizin her platformda dile getirdiği Fındıkçılar Sitesi konusunda bugüne kadar ön çalışmalar ve başvurular yapılmış, Ünye Belediye Başkanlığı ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlıklarının alt yapı ile ilgili destekleri alınmış ve yer tahsisi/alınması konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konunun çözülmesi durumunda üyelerimiz ile birlikte, talepleri doğrultusunda harekete geçilecektir.

Borsamız, üyelerimizin-ilçemizin sorunlarının takipçisi olmuş, üyelerimizle yüz yüze veya anketler yolu ile ulaşılarak  sorunları, talepleri  belirlenmiş  ve sorunların çözümü için Valiliğimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bakanlarımız ve TOBB nezdinde girişimlerde  bulunarak sorunların çözümüne katkıda bulunmuştur.( Nefes kredisi, Ünye- Niksar yolu, organize sanayi bölgesi, üyelerin Niksar caddesi ile ilgili sorunları,pandemi nedeniyle yaşanan  ekonomik sıkıntılar ve talepler, TKDK desteklerinin geliştirilmesi, fakülte binası yapılması, liman sorunu, huzur evi yapılması vb gibi)

Çalışmalarımız neticesinde TOBB ve TMO ortaklığında kurulan Ülkemizin ilk lisanslı depoculuk şirketinde borsamız kurucu  ortak olarak hisse sahibi olmuştur.

Yine girişimlerimiz ile  Borsamız, (TÜRİP) Türkiye Ürün ve İhtisas Borsasının yetkili şubesi  olmuş ve isteyen üyelerimize bu yönde hizmet veren bir kurum haline gelmiştir.Bu sayede üyelerimiz elektronik ürün senetleri ile elektronik ürün senetlerine dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin işlem gördüğü  Ürün İhtisas borsasında işlem yapabilmektedirler.

TOBB tarafından nitelikli borsa/oda olmanın temel koşulu olan Akredite borsa olma hedefini  Türkiye’de bulunan 113 borsa arasında,  2014 yılında gerçekleştirerek  ayrıcalıklı bir borsa statüsü kazanılmıştır.

Türkiye’de bulunan oda/borsalarla ikili ilişkiler kuran, ticaretin gelişmesi, İlçemizin ve Borsamızın tanıtımı için faaliyetlerde bulunan Borsamız, İzmir Ticaret Borsası ile protokol imzalayarak üyelerimizin,  İzmir Ticaret Borsası/Ticaret Portalına  (E. Bazaar) üye olmalarını ve elektronik  ortamda  ticaret yapmalarını, geliştirmelerini sağlamıştır.

Muğla Ticaret Borsası, Tarsus Ticaret Borsası ile Kardeş Borsa protokolleri imzalayarak yürürlüğe koymuş ve ortak eğitimler, ortak projeler, ortak ticaret yapılmasının önünü açmıştır.

Tanıtım ve lobi faaliyetleri, üyelerimizin ticari kapasitelerinin geliştirilmesi, yeni ticaret olanaklarının sağlanması amacı ile üyelerimizle birlikte, İzmir Ticaret Borsası,Muğla Ticaret Borsası, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Marmaris Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Ticaret Borsası, Tarsus Ticaret Borsası, Edremit Ticaret Borsası, Ayvalık Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar Ticaret Borsası  ve bölgemizde yer alan Karadeniz oda/borsaları ile  yerinde birebir  ilişkiler kurarak tanıtım faaliyetleri gerçekleştirmiş ve ikili ilişkiler geliştirilerek üyelerimize yeni ticaret kapıları açılmıştır.

Yurt dışında, fındık sektörünün geliştirilmesi için üyelerimiz, Ticaret Bakanlığı destekleri ile Meksika’ya, İtalya fındık bölgelerine, Bosna Hersek’e, Gürcistan pazarına ve diğer Avrupa ülkeleri gibi  yurt dışı memleketlere  götürülerek yurt dışı ticaret koşulları ve rekabet koşullarını yerinde görmeleri, kurumsallaşmaları  sağlanmış, ihracat kapasiteleri artırılmıştır.

Ancak bu çalışmalar  Elbette ki yeterli bulmuyor daha iyisini,daha güzelini yapmak istiyoruz..

HEDEFLERİMİZ ASLA  BUNLARLA  KISITLI OLMAYACAKTIR.

DAHA ÇOK ÇALIŞACAK, DAHA ÇOK YORULACAK, DAHA ÇOK FEDAKARLIK YAPACAĞIZ.

ÇÜNKÜ, ÜYELERİMİZ, ÜNYE’MİZ DAHA ÇOK ÇALIŞMAYI, DAHA ÇOK GÜZELLİĞİ VE BAŞARIYI HAK EDİYOR.

Bu anlamda;  Öncelikle genel manada Türkiye’de ilk 10 borsa arasına girmek gibi önemli bir amacı gerçekleştirmek için bir kez daha Borsa yönetimine ekibim ile talip olmuş bulunmaktayız.

Yurt içerisinde ve yurt dışarısında aktif faaliyet gösteren, tanınan, fuarlar ve diğer etkinliklerde üyeleri ile birlikte yer bulan, söz sahibi olan ve üyeleri ile bütünleşen, üyelerini ve bölgesini geliştiren, gelişmeye  önderlik eden, sorunlara duyarlı ve çözüm odaklı olan  bir borsa olmak gibi temel bir amacımız var.

Üyelerinin hizmetinde olan, üyelerinin sorunları ve dertleri ile ilgilenen, çözüm yolları bulmak için her platformda, her mevkide sorunların çözümü için çalışan ve çareler üreten yönetim anlayışımız,  bu dönemde de   şüphesiz ki devam edecektir.

Bizler gücümüzü üyelerimizden ve kanunların bizlere verdiği yetkiden alıyor ve bu yetkiyi üyelerimiz, İlçemiz lehine ve sorunlarımızın çözümü için kullanıyoruz.

Amacımız her zaman  üyeleri ile bütünleşen, onların sorunlarını kendi sorunları kabul ederek , sorun değil-çözüm üreten bir yönetim duruşu sergilemek olmuştu, olacaktır.

Borsa yönetimimiz bugüne kadar sadece  üyelerinin  sorunlarını  çözme yolunda hareket etmemiş, İlçemizin, insanlarımızın, bölgemizin sorunlarına da odaklanmıştır.

Ünye’miz söz konusu olduğunda gerekli tüm oluşumların içerisinde yer alan borsa yönetimimiz, İlçemizin sorunlarının takipçisi olmuş ve çözümler üretmiş, üretmeye de devam edecektir.

İlçemizin sosyal-kültürel faaliyetleri ve  sorunlarına duyarsız kalmayan borsa yönetimimiz, bu güne kadar her sosyal faaliyetin, tanıtım faaliyetlerinin içerisinde yer almış ve yurt içinde-yurt dışında Borsamızı, üyelerimiz, İlçemizi en iyi şekilde temsil ederek tanıtımına katkı sağlamıştır.

Ülkemizde yaşanan ve bir daha olmaması için her zaman dua ettiğimiz; yangın,sel,deprem gibi doğal afetlerde,  afet bölgelerine üyelerimiz ile birlikte ilk ulaşan, yardımlarını bizzat ulaştıran borsa olmaktan hep gurur duyduk, bunu görev bildik.  Ancak asla bunların reklamını yapmayı düşünmedik

.BU ONUR TÜM BORSA ÜYELERİMİZE AİTTİR

Üyelerimizin daha nitelikli va daha ucuz hizmet alması için sağlık kuruluşları( Ünye Çakırtepe,Ordu Medicalpark, Samsun Medicana Hastaneleri ve eğitim kurumları ( Konya Karatay Üniversitesi, Ünye Sınav okulları,  Uğur okulları gibi) ile anlaşmalar yapılarak indirimli  hizmetler almalarını sağladık.

Fındıkta  önce kalite diyerek  ilçemizde  daha nitelikli  ticaretin  gelişmesi için üyelerimizin hepsine rutubet ölçüm cihazı temin ederek teslim ettik.

En çok önem verdiğimiz konulardan biride üyelerimizin ve personelimizin, talepleri doğrultusunda eğitim almaları olmuştur. Hızla gelişen ve değişen dünyamızda mevcut değişken koşul ve taleplere karşı hazırlıklı olmak ve gelişime ayak uydurmak amacı ile üyelerimiz ve personelimize  bir çok konuda onlarca eğitim verilmesi sağlanmış ve piyasa gerçeklerinden uzak kalmaları engellenmiştir.

Pandemi nedeniyle başlatılan mücadelenin içerisinde yer alarak, üyelerimize dezenfekten malzemeleri dağıttık  ve yine İlçemizde  bu mücadelenin sürdürülebilmesi  için İlçe  Sağlık Müdürlüğüne ihtiyaç duyulan  bir araç kiralayarak tahsis ettik.

Sadece yurt içerisinde değil yurt dışında da yaşanan afetlerde, Suriye’deki insanlık dramında insanların acılarını bin nebzede olsa dindirmek için   yine borsamız ve üyelerimizin  yardımlarını   Yüce Devletimiz önderliğinde  ön saflarda yer alarak gerçekleştirdik.

İlçemizin, öğrencilerimizin  eğitim sorunlarına da duyarsız kalmadık ve elimizden gelen katkıyı verdik. Okulların altyapı ihtiyaçları ve maddi talepleri, sosyal-kültürel  ve sportif faaliyetleri için ihtiyaç duydukları malzemeler, maddi ihtiyaçlar ve öğrencilerimizin her türden ihtiyaçlarını üyelerimizle birlikte karşıladık, karşılamaya devam edeceğiz.

Son dönemlerdeki  ekonomik koşullar nedeni ile zor duruma düşen insanlarımıza, yüce gönüllü üyelerimiz aracılığı ile ulaşmış, ihtiyaçları karşılanmaya gayret gösterilmiş, gösterilecektir.

Üyelerimizin yurt dışındaki  fuarlarda olduğu gibi , yurt içerisinde düzenlenen fuarlara da  katılımını sağlayarak, Antalya Foreks-Yöresel Ürünler Fuarı, İzmir Olivtech  fuarı, Yapeks İstanbul  gibi ticari etkinliklere götürerek ticari potansiyellerinin artmasına, rekabet kapasitelerinin gelişmesine ve her şeyden önemlisi  ticaret/rekabet koşullarını yerinde görmelerine katkı  sağladık, sağlamaya devam edeceğiz.

Üyelerimiz   arasında hiçbir şekilde  ayrım yapmadan kaliteli hizmet  verme hedefi güden, TOBB tarafından 5 yıldızlı borsa  olarak tanımlanan Akreditasyon sistemine dahil olarak  daha nitelikli hizmet veren Borsa konumuna kavuşan, paylaşımcı,kucaklayıcı  yönetim anlayışımız yeni dönemde de aynı şekilde devam edecek ve hizmetlerimiz her alanda  geliştirilecektir.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada;

Amacımız, ÜYELERİ İLE BÜTÜNLEŞEN, BİRLİKTE BÜYÜYEN, BİRLİKTE BAŞARAN BİR BORSA OLMAK ve her alanda gelişimini sürdürmektir.

BİZ, HER ZAMAN  ÜYELERİMİZ  İLE VAR OLDUK,  yine, yeni dönemde de ÜYELERİMİZ İÇİN VAR OLACAĞIZ.

Bu yolda herkes ile işbirliği yapmayı, her kurum ve kişi ile birlikte çalışmayı kendimize düstur edindik.

Gelişen  büyüyen Ünye, gelişen büyüyen Borsa ve Borsa üyeleri   hedefi için yola çıktık.

Üyelerimize her zaman  nitelikli hizmet vermeyi amaç edindik.

Bölgemize, insanımıza hizmet etmeyi kendimize  düstur aldık.,

Akredite  Borsa  olarak  benimsediğimiz yönetim anlayışımızla;

USTALIK DÖNEMİMİZ olarak  nitelendirdiğimiz bu yeni dönemde, bütün ekip arkadaşlarım ile birlikte; daha çok çalışmak, daha çok üretmek,daha iyi günlere, daha iyi yerlere gelmek,

BEN DEĞİL  HEP BİRLİKTE BİZ DİYEREK,

HERKESİN MENSUBU OLMAKLA GURUR DUYDUĞU, ÜNYE’NİN PRESTİJİ OLAN BİR BORSA OLMAK, AMACI ile çıktığımız bu yolda tüm üyelerimizi ve kamuoyunu kucaklayan anlayışımızla yeni dönemde, güzel yarınlarda, güzel hedefler heyecanı ile  hep  birlikte olmak dileği ile tüm kamuoyuna saygılarımızı sunuyor, üyelerimizin desteklerini talep ediyor ve seçimlerimizin öncelikle üyelerimize, İlçemize, bölgemize  ve Ülkemize hayırlı olmasını  diliyoruz.”

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR BİN YILLIK FESTİVALDE HEYECAN ZİRVE YAPACAK ORDU GÜREŞE DOYACAK Bin yıllık geçmişi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir