Vali Sonel, “Devletimiz Vatandaşımızın Yanında”

Vali Sonel, “Devletimiz Vatandaşımızın Yanında”

Ordu’da devam eden aşırı yağışlar, Altınordu, Perşembe, Fatsa, Gürgentepe ile Çamaş İlçelerinde etkili oldu.

Vali Sonel, aşırı yağışların etkili olduğu ilçelerden olan Çamaş İlçesine giderek İlçenin Gürgentepe-Gölköy karayolu bağlantısını sağlayan Taşoluk Mahallesi, İlçe merkezinin ana bağlantı yollarından olan Burhangüneyi, Sarıyakup, Budak mahallelerinde zarar gören, tahribatlar oluşan noktaları yerinde gördü.

Beraberinde Çamaş Kaymakamı Enes Özkan, Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası, Ordu AFAD İl Müdürü Osman Işık ile birlikte sel felaketinin yaşandığı mahallelerde incelemelerde bulunan Vali Sonel, detaylı bilgi aldı.

Sarıyakup mahallesinin geçiş köprüsü ile Budak Mahallesi bağlantı köprüsünün zarar görmüş bölümlerini de inceleyen Vali Tuncay Sonel, yağışlar soncu evi zarar gören ailelere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Vali Tuncay Sonel, Çamaş İlçesinde yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “Ordu’muzda şiddetli yağışlar oldu. Dün itibariyle yağışlar gece boyunca devam etti. Özellikle Altınordu, Fatsa, Gürgentepe, Perşembe ile Çamaş ilçemiz en fazla yağış alan yerler oldu. Burada Büyükşehir Belediyemizin, ilçe belediyemizin önceden aldığı önlemler sayesinde daha az hasarla atlattık. En önemlisi de yaralımızın ve can kaybımızın olmaması” dedi.

38 vatandaşımızın sel ve heyelan riskine karşı evlerinden tahliye edildiğini ve en son Budak mahallesinde yaşayan yatağa bağımlı 73 yaşındaki Mustafa Akdeniz isimli vatandaşımızın evinden tahliye edilerek güvenli bir yere alındığını belirten Vali Sonel, “Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlarımız, İlçe Belediye Başkanılarımız, AFAD ekiplerimizden Jandarmamıza kadar devletimizin tüm birimleri ile yağışların olduğu ilk andan itibaren sahadayız. Toplamda 298 iş makinemiz ve 420 civarında personelimizle gece dahil çalışıyorlar. İçişleri Bakanımızın geçmiş olsun dileklerini yöre halkımıza ilettik. AFAD başkanımızla da görüşüyoruz. Devletimiz tüm imkanları ile sel ve heyelandan zarar gören yöre insanlarımızın yanındayız.” şeklinde konuştu.

Evleri zarar gören vatandaşlara ilk etapta vakıftan maddi yardımlar yapıldığının altını çizen Vali Tuncay Sonel, “İnşallah herhangi bir vatandaşımızın canına bir şey olmadan bu afeti atlatırız. Rabbim ülkemizin her köşesini her türlü afetten korusun. Devletimizin katkılarıyla bu heyelan ve seli de en hafif şekilde atlatacağız inşallah” diye konuştu ve 8 ayrı ekibin zarar ve hasar tespiti için arazide çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Vali Tuncay Sonel, yağışlar süresince gece gündüz demeden sahada çalışan görevli tüm ekiplere de ayrı ayrı teşekkür etti.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

KUMRU ŞEHİR MERKEZİ ASFALTA HAZIRLANIYOR

KUMRU ŞEHİR MERKEZİ ASFALTA HAZIRLANIYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği yatırımlarla yolların altını da üstünü de …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir