Vali Sonel, Sahada Olmaya Devam Ediyor

Vali Tuncay Sonel, kamu yatırımlarının son durumlarını yerinde görmek, yürütülen hizmetler, çalışmalar ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi almak üzere gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.

Gölköy Atatürk İlkokulu/Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Gölmak Anaokulu’nu Ziyaret Etti

Vali Tuncay Sonel, Gölköy ilçemizdeki programına ilçenin Kuşluvan mahallesinde bir süre önce yapımı tamamlanan Atatürk İlkokulu/Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Gölmak Anaokulu’nu ziyaret ederek başladı.

Beraberinde İlçe Kaymakamı Muhammed Sadi Taşyapan, Belediye Başkanı Fikri Uludağ ile birlikte ilk olarak Atatürk İlkokulu/Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve hayırsever iş insanları Hamza Günay ve Recep Kuş tarafından yaptırılan Gölmak Anaokulu’nu ziyaret eden Vali Sonel, ziyaret ettiği okullardaki sınıfları gezerek, öğrencilerle sohbet etti ve bazı tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilere planlı, programlı çalışmaları tavsiyesinde bulunan Vali Sonel, “Kendinize bir hedef belirleyin. Hedefinize ulaşmak için de planlı, programlı bir şekilde çalışın. Ülkemizin sizlere ihtiyacı var. İnşallah her biriniz ileride iyi yerlere gelirsiniz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Vali Sonel; “Hem Valiniz, Hem Amcanızım”

Ziyaret ettiği okullarda son sınıf öğrencisi olan ve sınava girecek öğrencilere başarılar dileyen Vali Sonel, bir ihtiyaç ve taleplerinin olması halinde her daim yanlarında olduklarını belirterek, “Bugün, sizleri ziyarete geldik. Sizler için yapabileceğimiz bir şey var mı? Bizlerden bir isteğiniz var mı? Devletimizin kapısı her daim sizlere açık. Hem Valiniz, hem amcanız olarak şehre geldiğinizde her zaman beni ziyaret edebilirsiniz. Gireceğiniz sınavlarınızda sizlere başarılar diliyorum. İnşallah gönlünüzden geçen fakülteyi, üniversiteyi kazanırsınız. Sağlığınıza dikkat edin. Ailenize selam söyleyin” diye konuştu.

“Sizler, Bizim İçin Çok Kıymetlisiniz”

Ziyaret ettiği okullarda, öğretmenler odasında öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Sonel, öğretmenlerle tek tek tanışarak, sohbette bulundu.

İlçe ziyaretlerinde okulları mutlaka ziyaret ettiğini dile getiren Vali Sonel, “Sizler, bizim çok kıymetlisiniz. Ülkemizin geleceği sizlerin elinde şekilleniyor. Verdiğinizin emekler için hepinize teşekkür ediyorum. Kapımız sizlere her daim açık. Kendinize iyi bakın. Eşinizle, çocuklarınızla sağlıklı, mutlu ve huzurlu yıllar diliyorum” dedi.

“Ordu’da Deprem Riski Olan 66 Okulumuzun Tamamını Yıkarak Yerine Devlet Vatandaş İşbirliği ile 57 okula ulaştık.”

Ordu genelinde eğitim alanında çok ciddi bir sorun ve sıkıntı olmadığına vurgu yapan Vali Sonel, “Allah’a şükür, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Milli Eğitim Bakanlığımızın desteği ve hayırsever insanlarımızın katkılarıyla eğitim alanında ciddi bir sıkıntımız kalmadı. Ordu’da göreve başladığımızda 66 okulun deprem riski vardı ve yıkılması gerekiyordu. Deprem riski olan 66 okul binasını yıktık. Çok kısa bir sürede 57 okul, 790 dersliğe ulaştık.
Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanlarımıza, hayırseverlerimize ve bu konuda gayret gösteren İl Milli Eğitim Müdürümüz ile eğitim camiamızın neferlerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.      

Kaymakamlık, Adliye ve Belediyeyi Ziyaret Etti

Okul ziyaretlerinin ardından Gölköy Kaymakamlığına ziyarette bulunan Vali Sonel, Kaymakam Muhammed Sadi Taşyapan’dan ilçenin sorun ve ihtiyaçları konusunda bilgi aldı.

Kaymakamlıkla aynı binada bulunan Adliyeyi de ziyaret eden Vali Sonel, burada görev yapan Savcı ve Hakimler ile bir araya gelerek, hal ve hatırlarını sordu. Bir süre sohbette bulundu.

Vali Sonel, Gölköy Belediye Başkanlığını da ziyaret ederek, Belediye Başkanı Fikri Uludağ’dan belediyenin ilçedeki hizmetleri, çalışmaları, projeleri hakkında bilgiler aldı.

Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Tuncay Sonel, Gölköy ilçe ziyareti kapsamında Gölköy Kaymakamlığı toplantı salonunda, Gölköy ilçemizde görev yapan merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile bir araya gelerek, mahallelerinin sorunları ve ihtiyaçları ile ilgili istişarede bulundu.

Muhtarların sorun, sıkıntı ve taleplerini dikkatlice dinleyen Vali Sonel, bazı kurum müdürlerini telefonla arayarak, kendisine iletilen taleplerin yerine getirilmesi talimatını verdi.  

Taziye Ziyaretinde Bulundu

Vali Tuncay Sonel, ilçede sevilen birisi olan ve iki gün önce vefat AK Parti Gölköy Eski İlçe Başkanı Enver Katırcı’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Vefat eden Enver Katırcı’nın annesi Emine, eşi Havva, çocukları Hüseyin, Esin, Kübra, Abdullatif, Ömer Faruk’a ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Vali Sonel, aileyi teskin etti.

Esnafları Ziyaret Etti

Vali Sonel, Gölköy ilçesinde esnafları da ziyaret ederek, sohbette bulundu. Esnaflara bol ve bereketli kazanç dileğinde bulunan Vali Tuncay Sonel, yöre esnafından çeşitli gıda ürünleri satın alarak, beraberinde bulunanlara ve vatandaşlara ikram etti.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir