Vali Sonel, “Zor İşi Devlet Adabı ve Alın Akıyla Başardık…”

Vali Sonel, “Zor İşi Devlet Adabı ve Alın Akıyla Başardık…”

Ordu Valiliği hizmet birimleri, Karşıyaka mahallesinde yapımı tamamlanan Hükümet Konağı Yerleşkesindeki yeni hizmet binasına taşındı.

2,5 yıl öncesine kadar hükümet konağı yerleşkesi içinde bulunan Yeni Valilik Binasının dışı bitmiş içi tuğla idi. İnşaat, elektrik, mekanik işleri yapılmamıştı.

Dışı bitmiş, içi tuğla örülü vaziyette olan Yeni Valilik Binasının kalan inşaat, elektrik, mekanik işlerinin tamamlanabilmesi için yoğun bir çaba sarf eden Vali Tuncay Sonel, yapmış olduğu girişimler sonucunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından sağlanan ödeneklerle adeta ders verir nitelikte bitmemiş ve bitmesi de zor olan, yarım kalan işlerin tamamlanması başarısını gösterdi.

Eksik olan inşaat, elektrik, mekanik işlerinin ve odalardaki tefrişatın tamamlanmasıyla birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Ordu Müdürlüğü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Altınordu İlçe Nüfus Müdürlüğü, Altınordu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Hükümet Konağı Yerleşkesindeki binalarına daha önce taşınarak, hizmet vermeye başlamışlardı. 

Son olarak Yeni Valilik Binasının bitirilmesiyle 1941 yılından buyana Saray Mahallesindeki binada hizmet veren Valilik birimleri de Hükümet Konağı Yerleşkesindeki Yeni Valilik Binasına taşındı.

Valilik birimlerinin Yeni Valilik Binasına taşınmasıyla ilgili açıklamada bulunan Vali Tuncay Sonel, “2,5 yıl önce Ordu’da göreve başladığımızda Hükümet Konağı inşaatında incelemede bulunmuştuk. Buraya geldiğimizde, dışı bitmiş içi tuğla vaziyetinde bir bina ile karşılaştık. Binanın inşaat, mekanik, elektrik eksikleri vardı. Allah razı olsun Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve ilgili Bakanlıklarımızın destekleriyle Hükümet Konağı’nın yarım kalan işlerini bitirdik ve tüm birimlerimizi buraya taşıdık. Allah nasip ederse 30 Aralık 2022 Cuma günü de Valilik makamını buraya taşıyacağız. Şunu da ifade edeyim ki, şu an görev yaptığımız Eski Valilik Binasını da kullanmaya devam edeceğiz. Tarihi Çarşamba Pazarının kurulduğu bölgede yer alan Eski Valilik Binasında, her Çarşamba olacağız. Geldiğimizden beri aksatmadan düzenli olarak her çarşamba günü yaptığımız halk günlerimizi bundan sonra da yine Eski Valilik Binamızda yapacağız. Bazı programlarımızı da tarihi eski valilik binasında yapacağız. Haftanın diğer günlerinde de Yeni Valilik Binasında yöre insanımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Yeni Hükümet Konağı yerleşkemiz Ordu’muza, ülkemize, milletimize hayırlı, uğurlu olsun. Dışı bitmiş içi boş ve tuğla olan, normal şartlarda yıllarca bitmesi zor olan yeni valilik binasının inşaatının bitirilmesinde emeği olan işçi kardeşlerimizden mühendis arkadaşlarımıza kadar alınteri döken tüm ekibimize teşekkür ederim. Zor olan ve çetrefilli bir işi devlet adabıyla, alın akıyla bitirdik” diyerek, duygularını dile getirdi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR BİN YILLIK FESTİVALDE HEYECAN ZİRVE YAPACAK ORDU GÜREŞE DOYACAK Bin yıllık geçmişi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir