Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Mesajı

Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilerek 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu, üç tarafı denizlerle çevrili, iki önemli boğaza sahip olan ülkemizin bağımsızlığı ve geleceği açısından büyük öneme sahiptir.

Egemenlik olgusunu, sadece kara parçaları üzerinde veya bir devletin toprakları üzerinde algılamak büyük yanılgıdır. Egemenlik mücadelesi için büyük savaşlar denizlerde de olmuştur. Hem dünya hem Türk tarihi önemli deniz savaşlarına şahitlik etmiştir.

Denizlerimizin korunması ve bizden sonraki kuşaklara çevre kirliliği açısından bozulmamış şekilde aktarılması, hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur. Ülkemizin denizlerde sahip olduğu bu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek dünya denizciliğinde hak ettiği yeri alması en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin denizlerde sahip olduğu bu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek, dünya denizciliğinde öncü ülke olmamız temennisiyle, Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutluyor. Türk denizciliğinin gelişmesinde emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, deniz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir