YAZKONAĞI’NDA YILLARIN YOL SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU

Ünye’nin 85 mahallesinde uzun ömürlü yol çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yazkonağı Mahallesi’nde beton yol çalışmaları tamamlanırken Mahalle Muhtarı İhsan Bağcı, “Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı sayesinde uzun yıllar süren yol sorunumuz çözüldü” dedi. Başkan Hüseyin Tavlı ise “konforlu ve uzun ömürlü yol çalışmalarımızı tüm mahallelerimize ulaştırıyoruz. Yazkonağı Mahallemizde de sıkıntılı sokakları çözüme kavuşturduk. Bu hızla çalışmalarımıza devam ettiğimiz takdirde önümüzdeki birkaç yıl sonra mahallelerimizin ulaşım sorununu ciddi oranda çözmüş olacağız” dedi.

Ünye’nin birçok mahallesinde başlayan beton yol seferberliği devam ediyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatıyla aciliyet sırasına göre vatandaşların yol sorununu çözen ekipler aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Yazkonağı Mahallesi’nde uzun yıllar çözüm bekleyen yol sorunu çözüme kavuşturuldu. Mahallenin birçok noktasında beton yol çalışmaları yürütülerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı çalışmaları yerinde inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi. Mahallelerinin beton yol konforuna kavuştuğunu söyleyen vatandaşlar Başkan Tavlı’ya teşekkür etti.

Yazkonağı Mahallesi Muhtarı İhsan Bağcı ise “Yıllardır beklediğimiz beton yol çalışması Hüseyin başkanımıza ve bize nasip oldu. Vatandaşlarımız çok mağdurdu. Ama güzel bir hizmet oldu. Suyumuzun da gelmesiyle mahallemiz çifte sevinç yaşıyor. Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN TAVLI “YAZKONAĞI MAHALLEMİZDE İŞLERİMİZİ %90 TAMAMLADIK”

Ünye’nin birçok noktasında beton yol çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Yazkonağı Mahallemizde daha önce Büyükşehir Belediyemizin grup yol çalışması oldu. Akabinde OSKİ’nin de mahallemizde içme suyu çalışmalarının ardından beton yol çalışmalarımıza başladık ve tamamladık. Yazkonağı Mahallemizde yapılacak işlerin %90’ını tamamladık” diye konuştu.

BAŞKAN TAVLI “BETON YOLLAR HEM UZUN ÖMÜRLÜ, HEM DE TASARRUFLU”

Ünye Belediyesi olarak beton yol çalışmalarına neden önem verdiklerini açıklayan Başkan Tavlı, “Ünye’nin yol ağı bakımından geniş bir coğrafyası var. 59 köyden, 8 beldeden dönüşen mahallelerimizde beton yol ihtiyaçlarını aciliyet sırasına göre çözüme kavuşturuyoruz. Kırsal mahalleler coğrafi zorlukları olan mahallelerimiz. Bu nedenle malzemeli yol bakımı yapıldığında sert yağmurda yeniden bozulma oluyor. Taşıdığımız malzemeler de dere üzerinden yeniden denize iniyor. Tabi bunun çözümü beton yollar. Yaptığımız beton yolların hiçbirinde yağmur nedeniyle oluşan bir hadise yaşamadık. Beton yol çalışmalarıyla sıkıntılı mahalle yollarımızı çözüme kavuşturduğumuz oranda belediye olarak tekrar her yağmurda yapılması gereken hizmetleri de yapmamış oluyoruz. Bu da belediyemizi ciddi bir yükten kurtarıyor. Bu hız ve heyecanla beton yol çalışmalarını sürdürdüğümüz takdirde 3-5 yıl içinde artık kırsal mahallelerimizde ciddi anlamda sorunun gelmediğini göreceğiz. Ayrıca her seferinde bakım ve hizmet gerektirmeyen yollar sayesinde belediyenin de gideri azalacaktır. Malzeme taşıyan kamyonlardan, yol bakımı yapan iş makinalarına ve işgücüne kadar birçok kalemde tasarruf sağlamış olacağız. Sınırlı imkanlarla bu işleri üretirken zorlansak da hemşehrilerimizin konforlu ulaşıma kavuşmaları bizi mutlu ediyor. Yaptığımız çalışmaların mahallemize ve Ünyemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU AYBASTI PERŞEMBE YAYLASINDA BU YIL 916.SI DÜZENLENEN ORDULU MUSTAFA PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞ …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir