YUNUS EMRE DUALARLA ANILDI

YUNUS EMRE DUALARLA ANILDI

Tasavvuf Şairi Şeyh Yunus Emre, vefatının 701. yıldönümünde Ünye’de bulunan türbesinde dualarla anıldı.

Türkiye’de birçok yerde makamı olan ve bunlardan biride Ünye’de bulunan Yunus Emre Türbesi ve Külliyesi’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Ünye Belediyesi ve Ünye Yunus Emre Derneği tarafından “Gönüllerin Mimarı, Yunus Emre Diyarı” teması ile anma programı düzenlendi.

Gerçekleştirilen programa Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Yunus Emre Dernek Başkanı Yaşar Argan, protokol üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti. Konuşmaların ardından yapılan dua ve yemek ikramları ile Yunus Emre Türbesi’nde düzenlenen anma programı sona erdi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.