30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yılı Yürüyüşü Yapıldı, Mevlid-i Şerif Okutuldu

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü kutlama programı çerçevesinde “30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yılı Yürüyüşü” gerçekleştirildi.


Durugöl’de bulunan Gençlik Merkezi önünde başlayan “30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yılı Yürüyüşü”ne, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Albay Ahmet Meydan, daire müdürleri, meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sporcular, gençler ve vatandaşlar katıldı. 
Türk Bayrakları, Atatürk posteri ve meşaleler eşliğinde oluşturulan yürüyüş korteji, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının çaldığı marşlar eşliğinde Ordu Gençlik Merkezi önünden itibaren yürüyüşe başladı.


Akyazı ve Bahçelievler mahallesinin sahil kesiminde bulunan vatandaşlarımızın da katılım sağladığı yürüyüş kortejine, evlerinin balkonlarında bulunan vatandaşlarımız da alkışlarıyla eşlik etti. 
Durugöl Spor Kompleksinin önünden başlayan ve yaklaşık 4 km’yi bulan “30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yılı Yürüyüşü”, Şarkiye mahallesindeki Atatürk Anıtı önünde son buldu. Atatürk Anıtı önüne gelen yürüyüş korteji, burada Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde okunan İstiklal Marşı ile yürüyüş etkinliğini tamamlamış oldu.


“30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yılı Yürüyüşü” etkinliğine katılanlara teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, “Bu yıl, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100’üncü yılını kutluyoruz. Sabah saatlerinde gerçekleştirdiğimiz kutlama programlarından sonra mesai arkadaşlarımızın, sporcularımızın, gençlerimizin, her yaştan vatandaşlarımızın yoğun katılımlarıyla ve coşkuyla ‘30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yılı Yürüyüş’ etkinliğimizi gerçekleştirdik. Yürüyüş etkinliğimize vatandaşlarımızın yoğun bir ilgisi oldu. Araçlarıyla yoldan geçenler kornalarını çalarak, evlerinin balkonlarından, pencerelerinde bulunan vatandaşlarımız alkışlarıyla bizlere destek verdiler. Bu sevinç, bu coşku hiç bitmesin istiyoruz. Yürüyüş etkinliğimize katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Buradan da aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimiz için Yalı Camiinde düzenlemiş olduğumuz Mevlid-i Şerif programına geçeceğiz. Başta, 30 Ağustos Zaferimizin Komutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi dualarla yad edip, rahmetle anacağız” dedi.
Şehitlerimiz ve Ebediyete İrtihal Eden Gazilerimiz İçin Mevlid Okutuldu


“30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yılı Yürüyüşü”nü tamamlayan Vali Tuncay Sonel, il protokolü, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sporcular, gençler ve vatandaşlar, İl Müftülüğü tarafından aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimiz için Yalı Camiinde düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı.,


İl Müftülüğünce Yalı Camiinde düzenlenen Mevlid-i Şerif programında, Kur’an-ı Kerim Tilavetinde bulunarak, dua edilerek ve Mevlid-i Şerif okunarak, aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimiz yad edildi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

KUMRU ŞEHİR MERKEZİ ASFALTA HAZIRLANIYOR

KUMRU ŞEHİR MERKEZİ ASFALTA HAZIRLANIYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği yatırımlarla yolların altını da üstünü de …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir