AHMET DURAK , BORSA BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ekim ayında yapılacak olan Ünye Ticaret Borsası seçimlerine İş Adamı Ahmet Durak adaylığını açıkladı. Ramada Otel’de düzenlenen toplantıda üyelerle ve yönetimiyle bir araya gelen Ahmet Durak, Ünye Ticaret Borsası başkanlığına adaylığını açıkladı.

Programda konuşan Ünye Ticaret Borsası Başkan Adayı Ahmet Durak, “ 1 Ekim yapılacak olan Ünye ticaret borsası başkanlığı seçimlerinde başkan adayı olduğumu siz ve borsa üyelerimizle paylaşmak isterim. Geçmiş dönemlerde ticaret borsamızın yönetiminde ve meclisinde görev aldım. Bu yeni dönemde borsamızı en iyi noktaya getirmek için, birlikte istişare ederek yeni dönem listemizi oluşturduk. Allah bizleri mahcup etmesin. Zamanı geldiğinde bir önceki başkanlar gibi kendi isteğimizle bu bayrağı gençlere bırakmayı istiyoruz. Bizler üyelerimize ve Ünye’mize güzel hizmetler yapmak için ekibimiz ile bu göreve talip olduk.

“Geriden Gelen Genç, Aydın, Arkadaşlarımızın Önü Açılmalıdır

Neden aday olduğunu söyleyen Ünye Ticaret Borsası Başkan Adayı Ahmet Durak, “Bildiğiniz üzere Ünye Ticaret Borsası kuruluşundan bu yana yapılan seçimlerde göreve gelen başkanlarımız hep iki dönem (4+4 şeklinde) hizmet etmişler bu dönem bitiminde de kendi rızaları ile başkanlık görevlerinden ayrılmışlardır. Önceki başkanlarımız 8 yıl görev yapmışlardır. Burada mevcut konumda görev yapan başkan 8 yıllık hizmet süresinin dolmasına rağmen bu görevden ayrılmak istemediğini ve bu makamda kalabilmek içinde Ünye Ticaret Borsasının tarihinde hiç görülmemiş şekilde Borsa Ticareti ile yakından uzaktan hiçbir alakası olamayan üyeleri borsamıza kayıt ettirmiştir. Bundan sonraki yıllarda ebedi başkan olabilmek için ilk adımını atmıştır. Ünye Ticaret Borsası tarihinde birçok seçim yaşandı seçime giren başkan adaylarımızın hiç biri böyle bir yola tenezzül etmedi. Gerçek adaylar ile demokratik şekilde yarıştılar kazanan da kaybeden de seçim sonunda birbirlerini tebrik ederek yollarına devam ettiler. Mevcut başkanın yaptırmış olduğu bu kayıtları öğrendiğimizde zaman bir hayli ilerlemişti. Bizlerde onunla yarışabilmek adına istemesek de önlemlerimizi aldık. Ama bu bizim de istemediğimiz bir durum. Aslında seçim Ünye Ticaret Borsasının gerçek üyeleri ile yapılmalı. Size sözümüzdür, bizleri bu makama layık görürseniz ilk yapacağımız bu yanlışların düzeltilmesi için elimizden gelen her gayreti göstereceğiz. Ünye Ticaret Borsasının gerçek üyelerinin olduğu bir tabloya en kısa zaman da dönmenin yolunu bulacağız. Biz borsamıza ebedi başkan istemiyoruz. Borsamıza ve şehrimize hizmet etmek İsteyen her arkadaşımız belirli dönemlerde görev almalı. Bu makamlar etiket makamı değil hizmet makamı olmalıdır. Onun için geriden gelen genç, aydın, arkadaşlarımızın önü açılmalıdır. Mevcut başkan hizmet yaptığı dönemde borsamıza modern bir hizmet binası kazandırmıştır. Bundan dolayı bir üye olarak kendisine müteşekkiriz. Ama ondan önce görev yapan başkanlarımızdan Hasan Basri DURAK ilk Borsa Hizmet binasını, Osman ATİK Mesleki Çıraklık Eğitim Okulunu borsamıza kazandırmıştır. Emeği geçen, hizmet veren herkese teşekkür ediyoruz. Bizlerde yeni genç Jenerasyon olarak inşallah üyelerimizin destekleri ile buraya geldiğimizde, hedeflediğimiz önemli şeyler var” dedi.

“Programda Borsa Başkanlığında Hedeflerini Açıklayan Durak, “

  1. En kısa sürede modem bir zahireciler sitesinin kurulması ile ilgili gerek yerel yöneticiler, gerekse büyük şehir, gerekse Ankara ile sıkı temaslarımız olacak. Üyelerimize layık olacak modern bir zahireciler sitesini mutlaka üyelerimize kazandıracağız.
  2. Borsamız bünyesinde oluşturulacak fonlar ile dalında başarılı yüksekokul öğrencilerimize burslar vereceğiz.
  3. Bölgemizde hatalı yapılan fındık ticaretinin daha karlı ve kazançlı duruma getirilebilmesi için üyelerimizle toplantılar yaparak ortak akılla üretebileceğimiz çözümler ile ticarette yapılan yanlışları önlemeye gayret edeceğiz.
  4. Şehrimize kurulacak olan üniversite yerleşke alanına borsamızın adını taşıyan bir mühendislik binasını kazandıracak çalışmalar yapacağız.
  5. Sizlere hesap verilen, sizlerle her konuyu paylaşan bütün toplantıların sonuçlarını şeffaf bir şekilde sizlere ulaştıran bir yönetim biçimi oluşturacağız.
  6. Borsamızın bütün araç ve gereçlerini makamına uygun bir şekilde kullanacağız.

Ahmet Durak Yönetimi ise şu şekilde;

2022 YILI ÜNYE TİCARET BORSASI ADAY LİSTESİ.

1.DURAK FINDIK SANAYİ TİCARET A.Ş.

2.DOST FINDIK GIDA KUY. İNŞ. TAH. NAK. TUR. MÜH. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

3.KURTSAN TARIM ÜRÜNLERİ İNŞ. NAK. İÇ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.

4.BAKIRCILAR TARIM ÜRÜNLERİ İTH.İHR. TİC. LTD. ŞTİ.

5.FINDIKÇI TAR. ÜR. GID. SAN. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ

6.ÖMER FURKAN USTAOĞLU

7.İSA BACACI/BACACI TİCARET

8.KARA KARDEŞLER TAR. ÜR. NAK. OTOM. VE İNŞ. MAL. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

9.İRTEMLER TAR. ÜR. GIDA NAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

10.BAKIRCILAR TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. – SAMİ BAKIRCI

11.COŞKAN TİC. İNŞ. NAK. TAR. ÜR. GID. GİY. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

12.DEMİR TARIM ÜRÜN. GIDA İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

13.HAKAN ÇELİK

14.DEMİRCİOĞLU İÇ VE DIŞ TİC. NAK. İTH.İHR. TUR. TAŞ. LTD. ŞTİ.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir